114
Views

Co prawda konsole Sony PlayStation 5 są zdecydowanie bardziej popularne niż ich konkurencja, to jednak zdaje się, że Xbox Series X/S jest w stanie zaoferować zdecydowanie więcej. Mowa tutaj o wstecznej kompatybilności, której brakuje w PS. Ta ma trafić do konsol japońskiego giganta za sprawą usługi PlayStation Spartacus.

Sony musi rozpocząć walkę z Microsoftem

PlayStation 5, jak i poprzednia generacja konsol od Sony, sprzedaje się o wiele lepiej od konsoli Microsoft. Xbox Series X/S oferuje jednak nie tylko dostęp do ogromnej biblioteki gier, czyli Game Pass, ale także wsteczną kompatybilność. To właśnie tych dwóch elementów brakuje najnowszej generacji konsol PS.

Przeczytaj także: Microsoft przejmuje Activision-Blizzard! Ogromna transakcja!

O PlayStation Spartacus usłyszeliśmy kilka tygodni temu, jednak sugerowano, że usługa ta będzie odpowiedzią na Xbox Game Pass. Okazuje się jednak, że będzie ona oferowała zupełnie coś innego. Wielu graczy na pewno ucieszy się z takiego rozwiązania, jednak duży procent będzie mógł się czuć zawiedziony.

PlayStation Spartacus sposobem na granie w tytuły retro

Okazuje się bowiem, że PlayStation Spartacus nie będzie odłamem usługi PS Plus, który na wzór Xbox Game Pass będzie oferował dostęp do ogromnej biblioteki gier w ramach subskrypcji. Usługa ta będzie opierała się głównie na grach retro. I nie mówimy tutaj o grach arcade, a tytułach, które pojawiały się już na PS1.

Mówi się, że na początek do usługi trafi ponad sto emulowanych gier z PlayStation 1. Dopiero potem do PlayStation Spartacus trafią gry z PS2 i PSP. W usłudze mają być dostępne również gry z PS3. Te miałby się pojawić w Spartacusie dopiero na przełomie 2022 i 2023 roku. Gry z “trójki” działałyby jednak na zasadzie streamingu.

Źródło: YouTube

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.