85
Views

Sony wprowadza nową, ciekawą i przede wszystkim wygodną funkcję dla posiadaczy konsol PlayStation 5. Na tę chwilę jest ona dostępna jedynie w Kanadzie i Japonii, jednak wkrótce trafi do posiadaczy konsol z innych krajów. Chodzi o dostęp do zapisanych filmów i zrzutów z konsoli PS5 w mobilnej aplikacji PlayStation App.

Sony rozpoczyna testy

Dostępność konsoli Sony PlayStation 5 w dalszym ciągu nie jest zbyt dobra, to japoński producent cały czas pracuje nad udoskonalaniem funkcjonalności swojego urządzenia. Najnowsza funkcja spodoba się osobom, które lubią zapisywać materiały z gier lub tworzą z nich materiały. Sony testuje funkcję zapisywania wideo i zrzutów, które od razu będą dostępne na smartfonie.

Przeczytaj także: Apple Music trafi na konsole PlayStation 5?

Nowa funkcja, którą ma zyskać PS5, obecnie jest w ograniczonej becie. Dostęp do niej na tę chwilę mają użytkownicy konsol mieszkający w Kanadzie i Japonii. Wszystkie materiały zapisane na konsoli powinny od razu pojawić się w mobilnej aplikacji PlayStation App.

PlayStation 5 zyska przydatną funkcję

Nowa funkcja przesyłania materiałów wideo oraz zrzutów z gier na pewno będzie komfortowym rozwiązaniem. Jak podaje sam producent, materiały zapisane ręcznie na konsoli PlayStation 5 powinny pojawić się w aplikacji w ciągu 14 dni od ich zrobienia. Podkreśla również, że do korzystania z tej funkcji nie jest wymagana subskrypcja PlayStation Plus.

Wideo, które pojawi się w aplikacji PlayStation App, będzie miało maksymalną rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, czyli Full HD. Sony oznajmiło, że materiały z większą rozdzielczością nie pojawią się aplikacji. Warto zaznaczyć, że nawet kiedy wideo lub zrzut zostanie usunięty z konsoli, dalej będziemy mieć do niego dostęp w aplikacji.

PlayStation 5 zapis materiałów
Sony testuje przydatną funkcję. Tylko dla posiadaczy PlayStation 5!

Z podobnej funkcji od jakiegoś czasu mogą korzystać użytkownicy konsol Xbox Series S/X. Podkreślają oni, że jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce pojawi się także w konsolach nowej generacji Sony, PlayStation 5.

Źródło: TheVerge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.