Connect
To Top

Najpopularniejszy utwór tego lata w Spotify, czyli czego słuchano w kraju i za granicą

Skończył się sierpień, dlatego też możemy muzycznie podsumować lato. Czego słuchali Polacy, a jakie utwory były najpopularniejsze za granicami naszego kraju? Sprawdźmy to na podstawie raportu przygotowanego przez Spotify.

Spotify, aplikacja, która oferuje dostęp do niezliczonej liczby albumów muzycznych

Spotify to jeden z najpopularniejszych serwisów oferujących strumieniowe odtwarzanie muzyki. Powstał w 2008 roku w Szwecji i umożliwia słuchanie ulubionych utworów za pośrednictwem aplikacji dostępnej praktycznie na każdą platformę: komputery, smartfony, telewizory, tablety, a nawet konsole. Po pierwszym kwartale właściciele serwisu pochwalili się liczbą użytkowników. Wynosi ona aż 170 milionów na całym świecie, z czego 75 milionów używa wersji płatnej, nie zawierającej reklam. 

 

Najpopularniejsze utwory muzyczne w Polsce odtwarzane za pomocą Spotify

Nasi rodacy słuchali głównie muzyki zagranicznej, aczkolwiek pierwsze dwa miejsca należą do polskich wykonawców. Na pierwszym miejscu znalazł się Dawid Podsiadło z utworem, “Małomiasteczkowy”, który zapowiada jego album. Premiera planowana jest na tegoroczną jesień. Nie tylko w Spotify utwór ten popularny. Prawie 14,5 miliona wyświetleń na YouTube mówi samo za siebie. 

Na drugim miejscu znalazła się piosenka, w której… także śpiewa Podsiadło. Jest to “Początek”, który śpiewa wspólnie z Krzysztofem Zalewskim oraz Kortezem. W dziesiątce najpopularniejszych znalazł się także kawałek Tamagochi, którego wykonawcami są Taco Hemingway oraz Quebonafide. 

 

Za granicą słucha się najczęściej…

Pierwsze miejsce w zestawieniu zajmuje Drake z utworem In My Feelings. Powtórzeniem patrząc na obie listy jest utwór One Kiss, którego autorami są Calvin Harris i Dua Lipa. Na dziesiątym miejscu w TOP 10 Polski i Świata znalazł się 5 Seconds of Summer z piosenką Youngblood. W obu listach widzimy także Clan Bandit z Demi Lovato, którzy umilali czas kawałkiem Solo. 

 

TOP 10 utworów lata w Polsce:

1. Dawid Podsiadło – Małomiasteczkowy
2. Męskie Granie Orkiestra 2018 – Początek
3. Clean Bandit feat. Demi Lovato – Solo
4. Calvin Harris feat. Dua Lipa – One Kiss
5. TACONAFIDE – Tamagotchi
6. Allj – Розовое вино
7. Tiësto – Jackie Chan
8. Selena Gomez – Back To You
9. Dennis Lloyd – Nevermind
10. 5 Seconds of Summer – Youngblood

 

TOP 10 utworów lata na świecie:

1. Drake – In My Feelings
2. Maroon 5 feat. Cardi B – Girls Like You
3. Cardi B feat. Bad Bunny, J Balvin – I Like It
4. Juice WRLD – Lucid Dreams
5. XXXTENTACION – SAD!
6. Post Malone – Better Now
7. Calvin Harris feat. Dua Lipa – One Kiss
8. Clan Bandit feat. Demi Lovato – Solo
9. Tyga feat. Offset – Taste
10. 5 Seconds of Summer – Youngblood

 

Źródło: informacja prasowa.

More in Muzyka

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media