105
Views

Steam to bez wątpienia jeden z największych beneficjentów obecnej sytuacji na świecie. To można powiedzieć o całej branży gier, ale platforma Valve przebija wszystko. Platforma po raz kolejny pobiła swój rekord największej liczby użytkowników, którzy jednocześnie korzystali z jej usług!

Valve nie może narzekać na brak zainteresowania swoją platformą

Bez wątpienia platforma Steam jest jednym z najpopularniejszych miejsc, na której można kupić i grać w gry. W bibliotece znajduje się ponad 50 tys. gier, które można kupić lub pobrać za darmo. Z platformy tej korzystają bowiem gracze na całym świecie i widać to w najnowszych danych. Okazuje się bowiem, że już wkrótce platforma od Valve przekroczy magiczną barierę 30 milionów użytkowników!

Przeczytaj także: Valve udostępniło listę najlepszych gier Steam 2021 roku! Oto one!

Platforma Valve z przytupem rozpoczęła 2022 rok! W nowy rok platforma Valve weszła z wynikiem ponad 28 milionów użytkowników, którzy jednocześnie korzystali z jej usług. Wynik ten został pobity już tydzień później, kiedy to dane pokazały, że na platformie znajdowało się jednocześnie 28,2 miliona graczy. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce narzędzie od Valve pobije kolejny rekord!

Steam idzie po kolejny rekord

Pobijanie rekordów jest bardzo przyjemne, zwłaszcza kiedy możemy pobijać swoje własne. O takim szczęściu może mówić Valve, które może pochwalić się niesamowitymi wynikami swojej platformy do gier, Steam. Według danych, które można znaleźć na SteamDB dwa dni temu, tj. 23 stycznia, padł absolutny rekord, jeśli chodzi o liczbę aktywnych użytkowników. Liczba ta wyniosła aż 29 201 174 graczy!

Jest to niesamowity wynik, jednak wkrótce może on zostać pobity. Wzrostu użytkowników możemy spodziewać się w okolicach weekendu, kiedy to nie ma się aż tylu obowiązków. Wśród najpopularniejszych tytułów znajdziemy grę CS: Global Offensive, w którą jednocześnie grało ponad 897 tys. graczy. Drugie miejsce zajęła Dota 2 z wynikiem 713 tys. graczy, a podium zamyka PUBG: BATTLEGROUDNS – 526 tys.

Źródło: SteamDB

Kategoria artykułu
Gry · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.