Świat nie ma mocy na Metaverse. Tak twierdzi wiceprezes Intela

Metaverse to niezwykle ambitna wizja internetu przyszłości, na którą stawia Mark Zuckerberg. Wirtualny świat ma być nową erą komunikacji internetowej. Zapał studzi jednak wiceprezes Intela, Raja Koduri, który twierdzi, że świat nie jest przygotowany do tej technologii.

Metaverse to przyszłość interentu

Wraz z przekształceniem firmy Facebook na Meta Mark Zuckerberg zapowiedział, że prace nad metaverse nabierają rozpędu. Właściciel giganta od dawna marzył o stworzeniu całkowicie nowej wersji internetu, a zmiana nazwy firmy matki jest jedynie początkiem.

Przeczytaj także: Nike kupuje startup i wkracza do metaverse!

Wizja metaverse jest bardzo interesująca i fascynująca, zwłaszcza dla miłośników nowych technologii. W założeniu ma być to wirtualny świat, w którym za pomocą gogli VR oraz AR będziemy mogli spotykać się ze swoimi znajomymi, pracować czy cieszyć się z wielu wirtualnych rozrywek. Założenie jest bardzo ciekawe, jednak według Raja Koduriego, wiceprezesa Intel, na zrealizowanie tej wizji będziemy musieli długo poczekać.

metaverse
Świat nie jest gotowy na wizję Metaverse Marka Zuckerberga?

Wirtualny świat jest wymagający, a świat nie da rady mu sprostać

Stworzenie wirtualnego świata jest bardzo ambitnym planem i z pewnością to się uda, jednak nie nastąpi do szybko. Raja Koduri, wiceprezes Intela ds. architektury, grafiki i oprogramowania hamuje zapał wszystkich, którzy niecierpliwie czekają na rozwój tego świata. Według niego na świecie brakuje odpowiedniej mocy obliczeniowej, która byłby w stanie udźwignąć wymagania wirtualnej rzeczywistości.

Jak twierdzi Koduri do optymalnych wartości, które sprostają wymaganiom metaverse jeszcze długa droga. Jak przyznaje przedstawiciel Intela, umieszczenie dwóch osób w wirtualnym świecie wymaga potężnej mocy obliczeniowej wykorzystywanej do renderowania awatarów i otoczenia. Szacuje się, że do poprawnego działania wizji Marka Zuckerberga będzie wymagane aż 1000-kroć większej mocy obliczeniowej. Na tę chwilę nie jest to możliwe.

Źródło: Fudzilla

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Jeremy Sochan zadebiutował w NBA! Zobaczcie, jak sobie poradził!

Jeremy Sochan zadebiutował w lidze NBA! Polak rozegrał dziś...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj