150
Views

Dubaj to zdecydowanie najbardziej prestiżowe miasto na świecie. Architektura i budynki w tym miejscu mogą zaprzeć dech w piersiach. Teraz będzie jeszcze bardziej prestiżowo, ponieważ powstanie tam sztuczny Księżyc. W replice ziemskiego satelity będzie można zamieszkać!

Sztuczny Księżyc powstanie w Dubaju

Są takie miejsca, w których pieniądze nie są żadnym problemem. Jednym z nich jest Dubaj. Największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich pęka od przepychu, pieniędzy i nowych technologii. Okazuje się, że nowoczesny krajobraz miasta będzie jeszcze bardziej kosmiczny. Dosłownie. W Dunaju powstanie sztuczny Księżyc!

Sztuczny Księżyc powstanie w Dubaju. Będzie można w nim zamieszkać!_1
W Dubaju powstanie sztuczny Księżyc, który będzie jednocześnie hotelem!

Przeczytaj także: Słońce zniszczy Wenus, Merkurego i Ziemię! Kiedy?

Sferyczna konstrukcja, która ma powstać w Dubaju, będzie niezwykle zjawiskowym projektem przygotowanym przez Moon World Resorts. Firma planuje stworzenie repliki naturalnego ziemskiego satelity. Nie będzie to jedynie eksponat, ponieważ w jego środku znajdować się będzie hotel! Projektanci własną kolonizację Księżyca.

Projekt pochłonie 5 miliardów dolarów

Nie każdy może polecieć w kosmos, ale już większość ludzi może wybrać się na wakacje do Dubaju. Moon World Resort postanowiło więc ściągnąć kosmos do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kuror Moon, bo tak będzie nazywał się sztuczny Księżyc to projekt, na który zostanie przeznaczone aż 5 miliardów dolarów. Sferyczna budowla będzie składać się z okrągłego podium, na którym będzie znajdował się hotel. Sama sferyczna konstrukcja ma mieć 224-metry i przypominać Księżyc.

Sztuczny Księżyc w Dubaju zostałby pokryty kompozytem z włókna węglowego, a na jej powierzchni znajdować się będą panele słoneczne. Ten nietypowy kurort ma być niewielkim miastem, ponieważ oprócz hotelu znajdziemy tam sklepu, kluby, centra odnowy, sale kongresowe oraz aż 144 lokale, które będą przeznaczone na sprzedaż. Na ostatnim piętrze budynku znajdzie się coś przypominającego “kolonię księżycową”, która ma naśladować powierzchnię naturalnego ziemskiego satelity.

Podobne projekty mają powstać również w Las Vegas i w Londynie.

Źródło: RobbReport

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.