Słońce zniszczy Wenus, Merkurego i Ziemię! Kiedy?

Kiedyś wszystko się kończy i skończy się także życie naszej centralnej gwiazdy. Słońce jest stosunkowo młodą gwiazdą, dlatego też będzie jeszcze świeciło przez miliardy lat. Niestety, wraz z jej śmiercią zniszczy ona trzy najbliższe jej planety, czyli m.in. Ziemię. Kiedy to nastąpi?

Słońce zniszczy trzy najbliższe planety

Słońce to młoda gwiazda, dzięki której życie na naszej planecie jest możliwe. Z biegiem czasu czeka ją bardzo smutny koniec, który skończy nie tylko jej żywot, ale zniszczy także trzy najbliższe jej planety – Merkurego, Wenus oraz Ziemię. Jest to katastrofa, której nie będzie się dało uniknąć.

słońce andrew McCarthy
Fot. Andrew McCarthy

Przeczytaj także: Satelity Starlink mają nie odbijać światła. Problem w tym, że SpaceX nie może dostarczyć ich na orbitę

Naukowcy postanowili sprawdzić, kiedy te trzy planety przestaną istnieć i co z tego wszystkiego wyniknie. Słońce prędzej czy później wybuchnie i zmiecie wszystko, co znajduje się w jego najbliższym zasięgu.

Co się stanie z Wenus, Merkurym i Ziemią?

Naukowcy obliczyli, że Słońce zakończy swój żywot za około 5 miliardów lat. My nie musimy się niczym przejmować, ale przyszłe pokolenia już tak. W momencie umierania nasza gwiazda zacznie tracić cały wodór, przez co będzie się ona powiększać. Tym sposobem prawdopodobnie pochłonie dwie najbliższe planety.

Symulacja, którą przeprowadzili naukowcy, pokazała, że Ziemia nie musi skończyć tak tragicznie, jak Wenus czy Merkury. Nasza planeta ocaleje, jednak nie będzie na niej nic poza spalonymi skałami. Życie na niej nie będzie możliwe, dlatego też miejmy nadzieje, że pokolenie, które będzie musiało zmierzyć się z tym armagedonem, od dawna będzie bezpieczne na innej planecie.

Źródło: Mint

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Polski konkurent dla Battlefielda – World War 3 za darmo

Studio The Farm 51 poinformowało, że polski FPS -...

Ponitka na celowniku europejskiego giganta! Gdzie zagra Polak?

Mateusz Ponitka rozegrał fantastyczny turniej i poprowadził drużynę reprezentacji...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

ART FACTOR – The Pop Legacy in Post-War Italian Art. Jedyna taka wystawa w Polsce!

Jeśli jesteście fanami sztuki współczenej, to nie możecie tego...

OnePlus 11 Pro – specyfikacja ujawniona!

Wygląd OnePlus 11 Pro został ujawniony już w zeszłym...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!