Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1, Marciniak prezesem PZPN? Jasna deklaracja sędziego, Marciniak bohaterem transferu? "Jest spora szansa."
151
Views

Ostatnie kilka miesięcy dla polskiego sędziego i jego zespołu są niesamowicie udane. Okrzyknięty najlepszym sędzią na świecie, Szymon Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule!

Kolejny wielki sukces Polaka

Polski sędzia cały czas wzbija się na szczyt światowego futbolu! W grudniu sędziował finał najważniejszej imprezy piłkarskiej na całym świecie. Jego postawa w finałowym meczu mundialu, w którym zmierzyła się Argentyna z Francją, zachwyciła nie tylko kibiców, ale piłkarzy i samego szefa związku sędziów, Pierluigiego Collinę.

Francuzi stracili rozum. Chcą powtórki! Marciniak powodem!_1, Marciniak prezesem PZPN? Jasna deklaracja sędziego, Marciniak bohaterem transferu? "Jest spora szansa."; Szymon Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów
Szymon Marciniak sędzią finału Ligi Mistrzów! Fot. Twitter/ Author Unknown

Przeczytaj także: Kto powinien suplementować izolat białka? Podpowiadamy

Pasmo sukcesów się nie kończy, ponieważ ogłoszono, że to właśnie Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów! UEFA wyznaczyła go na głównego arbitra najważniejszego spotkania w europejskiej piłce klubowej. Ciekawe jest to, że Polak prowadził także mecz półfinałowy Manchester City – Real Madryt!

Szymon Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów!

W finale, który odbędzie się 10 czerwca w Stambule, zmierzy się Manchester City wraz z Interem Mediolan. Okazuje się, że nie zabraknie tam polskich akcentów! Jak podała UEFA, Szymon Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów. Jest to kolejne wyróżnienie w ostatnich miesiącach dla Polaka i jego zespołu – Tomasza Listkiewicza oraz Pawła Sokolnickiego.

To jednak nie wszystko, ponieważ za VAR również będą odpowiadać Polacy – przed monitorami zasiądą Tomasz Kwiatkowski oraz Bartosz Frankowski. Na sędziego technicznego wytypowany został Istvan Kovacs, asystentem rezerwowym Vasile Florin Marinescu, a wsparciem VAR będzie Marco Fritz.

Szymon Marciniak będzie sędziował finał Ligi Mistrzów
Pełen skład sędziów na finał Ligi Mistrzów!

Źródło: Jakub Kwiatkowski Twitter

Kategoria artykułu
Rozrywka
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.