Ta stolica wprowadza podatek dla turystów! Będzie jeszcze droższa!
70
Views

Patrząc przez pryzmat zarobków w Polsce, wszystkie skandynawskie kraje wydają się nam drogie. Wkrótce stolica jednego z tych krajów może być jeszcze droższa niż dotychczas, ponieważ przygotowany jest projekt podatku dla turystów, za którym opowiadają się zarówno mieszkańcy, jak i partie polityczne. Po jego wprowadzeniu Kopenhaga będzie jeszcze droższa!

Stolica Danii będzie zdecydowanie droższa, a już nie było tanio

Poziom życia w krajach skandynawskich jest naprawdę wysoki, a same zarobki są zdecydowanie większe niż w Polsce. Oczywiście to wiąże się również ze zdecydowanie większymi podatkami. Już teraz pojechanie do Kopenhagi wiąże się z naprawdę wysokimi wydatkami. Sama Dania jest bardzo drogim kierunkiem, a teraz pobyt w jej stolicy stanie się jeszcze droższy, ponieważ wkrótce zostanie tam wprowadzony podatek dla turystów!

Ta stolica wprowadza podatek dla turystów! Będzie jeszcze droższa! Fot. Pexels
Ta stolica wprowadza podatek turystyczny! Będzie jeszcze droższa! Fot. Pexels

Przeczytaj także: Za granicę na wakacje. Nic dziwnego. Jest taniej i pewniej.

W ostatnim indeksie EIU Worldwide Cost of Living, który publikowany jest co roku, stolica Danii zajęła ósme miejsce na świecie, jeśli chodzi o ocenianie kosztów życia w danym mieście. Kopenhaga, w Europie, zajęła czwartą lokatę! Według indeksu drożej jest tylko w Zurychu, Genewie i w Paryżu. A koszta te będą rosnąć, ponieważ poza wspomnianym podatkiem dla turystów, od 2025 roku w Danii będzie obowiązywał podatek lotniczy. Wszystko odbije się na cenach biletów, które po przeliczeniu zdrożeją nawet o 200 złotych!

Podatek dla turystów przegłosowany

Głosowanie dotyczące wprowadzenia podatku odbyło się 30 listopada, podczas obrad miasta. Jak podaje „The Copenhagen Post” , argumentem przeciw wprowadzeniu opłaty było zmniejszenie atrakcyjności w oczach turystów, którzy i tak odwiedzając Kopenhagę, muszą liczyć się z naprawdę wysokimi kosztami pobytu. To jednak nie przyniosło skutku i ustawa o wprowadzeniu opłaty została przegłosowana wynikiem 32 do 20.

Ta stolica wprowadza podatek dla turystów! Będzie jeszcze droższa! Fot. Pexels
Ta stolica wprowadza podatek dla turystów! Będzie jeszcze droższa! Fot. Pexels

Kwota podatku nie jest jeszcze znana i aby opłata weszła w życie, ustawa musi zyskać akceptację parlamentu. Niemniej jednak jeśli zostanie ona zaakceptowana, stolica Danii z pewnością straci w oczach turystów. Już jest jednym z najdroższych kierunków na całym świecie, a wprowadzenie podatku umocni lub da jej wyższą lokatę w tego typu zestawieniach.

Źródło: EIU/ Fot. Pexels

Kategoria artykułu
Podróże
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.