144
Views

Lek na starzenie się brzmi jak wymysł scenarzysty filmu sci-fi, jednak Amerykańskie dowództwo operacji specjalnych (SOCOM) wierzy, że w 2022 roku rozpoczną się kliniczne testy specjalnej tabletki. Tabletka przeciw starzeniu się ma pozwolić amerykańskim żołnierzom na zachowanie młodości organizmu.

Tabletka przeciw starzeniu to rzeczywistość

Amerykanie lubią być prekursorami dosłownie we wszystkim. Dlatego też bardzo często dochodzą do nas informacje na temat rewolucyjnych rozwiązań, na które wpadnięto za oceanem. Zupełnie tak samo jest w przypadku specjalnej tabletki, która ma spowolnić starzenie się organizmu. Według słów Lisy Sanders, dyrektora działu naukowo-technologicznego w SOCOM tabletka może realnie spowolnić się starzenie organizmu, co ma zmniejszyć ryzyko pojawiania się jakichkolwiek kontuzji.

Przeczytaj także: Przeludnienie – problem WIELKIEJ wagi.

Rzecznik prasowy SOCOM również wypowiedział się na temat rewolucyjnego rozwiązania. Podkreśla on, że tabletka przeciw starzeniu się nie będzie tworzyła w organizmie nowych cech fizycznych. Ma jedynie zwiększyć cechy organizmu, które człowiek traci wraz z wiekiem. Głównym celem jest zwiększenie wydajności osoby, która zażyje tabletkę. Ma ona pomóc w szybszej regeneracji po odniesionym urazie i zwiększyć wytrzymałość. Tabletka będzie dostępna zarówno dla żołnierzy, jak i cywili.

tabletka przeciw starzeniu
Tabletka ma na celu spowolnienie utraty cech organizmu, które ten traci wraz z wiekiem.

Testy kliniczne już w przyszłym roku

Jak podaje rzecznik prasowy Amerykańskiego dowództwa operacji specjalnych, zakończono już badania, które miały określić dawkowanie i bezpieczeństwo leku. Kolejnym krokiem jest przeprowadzenie testów wydajnościowych tabletki. Pierwsze testy kliniczne mają odbyć się już w 2022 roku.

W realizacji planów do tyczących leku pomaga firma biotechnologiczna MetroBiotech. Amerykanie mocno podkreślają to, że tabletka przeciw starzeniu się nie ma na celu integrowania w kod genetyczny człowieka. Jej celem jest jedynie spowolnienie starzenia się, szybsza regeneracja po kontuzji i usprawnienie snu osoby, która zdecyduje się na wzięcie tego leku.

Gdyby taki lek został udostępniony do użytku publicznego, zdecydowalibyście się na jego zażycie?

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.