Site icon MenWorld.pl

Tak będzie wyglądać ekran w iPhone 14 Pro! Pierwsze zdjęcia!

Od kilku tygodni w sieci pojawiają się informacje o tym, że iPhone 14 Pro ma być pozbawiony notcha. Wszystko wskazuje na to, że w końcu Apple pozbędzie się charakterystycznego elementu w swoich smartfonach. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia ekranu, który miałby pojawić się w przyszłorocznym modelu.

Appel przemodeluje kolejnego iPhone’a

Notch to charakterystyczny element smartfonów Apple, który po raz pierwszy pojawił się w iPhone X. Od pięciu lat wcięcie w ekranie nie zmieniło się za bardzo. Pierwsze zmiany nastąpiły w iPhone 13 Pro, który zyskał nieco pomniejszony notch. Nie ma się co oszukiwać, z tego powodu Apple zostaje w tyle za konkurencją, która już od kilku lat stosuje kropkę w ekranie.

Warto jednak przyznać, że to właśnie notch sprawia, że iPhone wyróżnia się na tle konkurencji. Niemniej jednak po pięciu latach wypadałoby zmienić stylistykę swoich urządzeń, a wszyscy dobrze wiemy, że Apple nie jest skłonne do wprowadzania szybkich zmian. Wydaje się jednak, że okres pięciu lat, w którym smartfony amerykańskiego producenta prezentowały się podobnie, w końcu ulegnie zmianie. W iPhone 14 Pro mamy dostać już zupełnie nowy ekran – bez notcha.

Reklama

iPhone 14 Pro bez notcha. Zobaczcie pierwsze zdjęcia!

Rezygnacja z notcha w iPhone 14 Pro i 14 Pro Max to duży krok w przód dla amerykańskiego producenta. Zdecydowanie zbliży się on do konkurencji, która nawet w budżetowych smartfonach stosuje już tzw. hole-punch, czyli dziurkę w ekranie, w której umieszczony jest aparat. Plotki o tym, że notch zniknie z frontu smartfona, zdają się nasilać. W sieci pojawiło się zdjęcie, które przedstawia ekran tegorocznego smartfona Apple.

iphone 14 pro
Tak będzie wyglądać ekran w iPhone 14 Pro! Pierwsze zdjęcia!

Przeczytaj także: Apple ukryje Face ID w iPhone 14 Pro pod ekranem i usunie z notch’a

Przeciek przedstawia panel OLED, który Apple wykorzysta w nadchodzącym 14 Pro i 14 Pro Max. Apple zdecydowało się na wykorzystanie bardziej podłużnego wcięcia. Wcześniej sugerowano, że Face ID zostanie umieszczone pod ekranem. Tak się też stanie! Jednak system ten zostanie stworzony z dwóch części, gdzie jedna będzie znajdować się obok kamery, a druga pod ekranem OLED.

Źródło: PhoneArena

Exit mobile version