Site icon MenWorld.pl

Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi

Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi

Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi

Okres letni w Polsce, i ogólnie w obszarze Europy Środkowej, często zaskakuje nas nagłą zmianą pogody. Dlatego też potrzebne są opony, które poradzą sobie w każdych warunkach i na każdej nawierzchni. Opony Nokian Tyres Powerproof 1 i Wetproof 1 zostały stworzone specjalnie do właśnie takiego klimatu!

Opony Nokian przystosowane do polskich dróg

Każdy, kto posiada własny samochód, chce czuć się w nim bezpiecznie, a opony to jeden z tych elementów auta, na których nie warto oszczędzać. Wysokiej jakości ogumienie przekłada się na przyczepność i komfort jazdy, dlatego też wybór odpowiednich opon jest bardzo ważny. Opony Nokian znane są ze swojej jakości, a teraz do oferty producenta dołączyły modele przystosowane do klimatu panującego w Polsce – Nokian Tyres Powerproof 1 i Nokian Tyres Wetproof 1.

„Dzięki naszej wiedzy na temat wymagających warunków drogowych i ciągłemu rozwijaniu produktów mogliśmy zwiększyć poziom bezpieczeństwa w udoskonalonej ofercie opon letnich. (…) Dotychczas opony przeznaczone na sezon letni dominowały w branży opon w Europie Centralnej. Chociaż segment opon wielosezonowych przejął pewną część rynku, segment opon letnich utrzymał swoją przewagę. Najbardziej widoczna zmiana w tym segmencie to wzrost zapotrzebowania na opony do większych rozmiarów felg. Nowa oferta opon letnich Nokian Tyres stanowi odpowiedź na tę zmianę, jako że swym zakresem obejmuje ponad 90% rozmiarów na rynku

Tommi Alhola – wiceprezes ds. opon do samochodów pasażerskich, Nokian Tyres, Europa Środkowa
Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi
Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi

Przeczytaj także: Miejski kompakt przeszedł zmiany. Nowa generacja w 2024!

Bezpieczeństwo podczas podróży jest najważniejsze i nieważne czy poruszamy się samochodem rodzinnym, modelem sportowym czy podwyższony crossoverem. Dlatego tez nowe Opony Nokian z serii Nokian Tyres Powerproof 1 i Nokian Tyres Wetproof 1 przystosowane są do każdego auta. W ofercie udoskonalonych opon letnich znajdziemy modele o średnicy od 15 do 20 cali, dzięki czemu nawet właściciele SUV-ów i CUV-ów znajdą opony dla siebie. Modele dostępne są  z indeksem prędkości T (190 km/h), H (210 km/h), V (240 km/h), W (270 km/h) i Y (300 km/h).

Bezpieczeństwo podczas sportowej jazdy

Opony Nokian Tyres Powerproof 1 to opony klasy UHP, które zostały stworzone z myślą o autach o podwyższonych osiągach. Gwarantują one maksymalną stabilność prowadzenia, świetnie radzą sobie także z aquaplaningiem, dlatego też na drodze nie jest w stanie nas nic zaskoczyć. Kontakt opony z nawierzchnią jest zawsze stabilny i pewny, niezależnie od warunków pogodowych. Co więcej, opona posiada dwie strefy bezpieczeństwa, które mają dwie różne cechy – strefa mocy umieszczona na zewnętrznym barku gwarantuje precyzję sterowania, natomiast strefa bezpieczeństwa w wewnątrz, zwiększa pewność na mokrych nawierzchniach.

Opony Powerproof 1 wykorzystują nową mieszankę Power Sense, która nie tylko gwarantuje wysoką przyczepność na mokrej nawierzchni, ale także zmniejsza opory toczenia, przedłuża żywotność i zwiększa przebieg. Do tego wszystkiego zastosowany bieżnik zaprojektowano z myślą o wymagających warunkach i wysokich prędkościach. Te opony letnie cechują się więc przyczepnością na suchej i mokrej nawierzchni, precyzją prowadzenia, krótszą drogą hamowania i stabilną jazdą.

Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi_Powerproof 1
Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi. Opony Nokian Tyre Powerproof 1

Wysoki komfort niezależnie od warunków

Letnie opony Nokian Tyres Wetproof 1 to model, który skierowany jest do osób, które poszukują komfortu podczas jazdy. Model ten cechuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa, ponieważ gwarantuje wysoką przyczepność zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni, wysoką odporność na zjawisko aquaplaningu. Te cechy przekładają się na komfort prowadzenia w złych warunkach drogowych.

W oponach Nokian Tyres Wetproof 1 znajdziemy dwustrefowy bieżnik, a dwie strefy bezpieczeństwa zadbają o odpowiedni komfort jazdy. Strefa stabilności na zewnętrznej części opony pozwala na wykonywanie szybkich i precyzyjnych manewrów, nie tracąc przy tym na stabilności i sterowności, natomiast strefa bezpieczeństwa przekłada się na zwiększenie przyczepności na mokrej jezdni i minimalizuje ryzyko aquaplaningu. Mieszanka Aqua Sense wykorzystana w tym modelu przekłada się na świetną przyczepność na mokrej jezdni, niskie opory toczenia i duży przebieg.

Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi
Te opony Nokian zostały specjalnie przygotowane na polskie drogi. Opony Nokian Tyre Wetproof 1

Letnie opony Nokian Tyres Powerproof 1 i Wetproof 1 będą dostępne w letnim sezonie 2024.

Źródło: opr. wł./info. prasowe

Exit mobile version