Temu samochodowi... odpada kierownica. Jest to wielki problem!
90
Views

Nissan Ariya to jeden z elektrycznych samochodów japońskiego producenta. Niestety, koncern musi wycofać z rynku ponad 1000 egzemplarzy. Dlaczego? Temu samochodowi odpada kierownica.

Nissan Ariya, czyli auto, któremu odpada kierownica

Samochód, któremu odpada kierownica? Tak, i co gorsza, nie jest to odosobniony przypadek. W sieci pojawiły się doniesienia, że w przypadku Tesli Model Y z 2023 roku pojawiły się problemy z poluzowanymi kierownicami. Producent elektryków oraz NHTSA, czyli urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego w Ameryce współpracują i zdołały naprawić problem.

Przeczytaj także: “Nowy” Nissan GT-R 2024 debiutuje w Japonii

Teraz z taką samą usterką boryka się Nissan, który jest zmuszony do wezwania ponad 1000 samochodów modelu Ariya! Japoński producent musi wycofać z rynku dokładnie 1063 pojazdy. Tym autom odpada kierownica i konieczna jest akcja serwisowa.

Temu samochodowi... odpada kierownica. Jest to wielki problem!
Ariya, elektryk Nissana, ma poważny problem… z odpadającą kierownicą.

Ponad 1000 aut musi trafić do serwisu

Nissan Aryia to elektryczny samochód japońskiego producenta, który ma niezwykle poważną usterkę fabryczną. Jak podało w swoim liście NHTSA, 1063 egzemplarze tego modelu mają mieć “nieprawidłowo dokręconą lub zainstalowaną kierownicę”. Mówimy tutaj o roku modelowym 2023. Kierownica może odłączyć się od kolumny kierownicy, co powoduje utratę kontroli i niebezpieczeństwo na drodze oraz ryzyko wypadku.

Temu samochodowi... odpada kierownica. Jest to wielki problem!
Ariya, elektryk Nissana, ma poważny problem… z odpadającą kierownicą.

Japoński producent, po otrzymaniu dwóch zgłoszeń dotyczących nieprawidłowościach w mocowaniu kierownicy, przeprowadził inspekcję 418 egzemplarzy tego auta, co doprowadziło do wykrycia błędu na masową skalę. Dealerzy Nissana mają bezpłatnie wymieniać śruby w kierownicy, dzięki czemu jazda tym pojazdem będzie bezpieczna.

Źródło: InsideEvs

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.