Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa

W związku z bardzo trudną sytuacją związaną z wojną na Ukrainie, którą wszczęła Rosja dziś, nad ranem, WOT zmienił status do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy. Terytorialsi z podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek w czasie krótszym niż sześć godzin.

WOT: zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy

Warto zauważyć, że Terytorialsi pozostałych brygad OT mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż dwanaście godzin. Oznacza to nic innego, jak pełną mobilizację WOT na terenie całego kraju. Należy również dodać, że sygnał związany z natychmiastowym stawiennictwem otrzymali żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych.

Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa
Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa

Konflikt rosyjsko-ukraiński. Terytorialsi w gotowości

Jak pisał już Piotr, dziś nad ranem wojska rosyjskie przekroczyły granicę Ukrainy. Władimir Putin wypowiedział swojemu sąsiadowi wojnę. Sytuacja jest bardzo napięta, dlatego jak możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez płk Marka Pietrzaka, wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają za zadanie sprawdzenie wyposażenia oraz powiadomienie pracodawców. Ważne jest również to, aby każdy z żołnierzy zapewnił sobie możliwość stawiennictwa w reżimie czasowym, który został zaprezentowany na powyższej grafice.

Reklama

Analizując komunikat dowiadujemy się, że każdy pracodawca zatrudniający żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, który zostanie wezwany do służby w trybie natychmiastowego stawiennictwa, nie ma obowiązku wypłacania pracownikowi wynagrodzenia za dni, w których pełnił wspomnianą służbę. W tym czasie udzielany jest urlop bezpłatny. Dodatkowo, pracodawca może ubiegać się o rekompensatę z tytułu zatrudnienia nowego pracownika na zastępstwo żołnierza WOT.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama