Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa

W związku z bardzo trudną sytuacją związaną z wojną na Ukrainie, którą wszczęła Rosja dziś, nad ranem, WOT zmienił status do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy. Terytorialsi z podlaskiego, lubelskiego i podkarpackiego mogą zostać wezwani do jednostek w czasie krótszym niż sześć godzin.

WOT: zmiana statusu do natychmiastowego stawiennictwa żołnierzy

Warto zauważyć, że Terytorialsi pozostałych brygad OT mogą zostać wezwani do jednostek wojskowych w czasie krótszym niż dwanaście godzin. Oznacza to nic innego, jak pełną mobilizację WOT na terenie całego kraju. Należy również dodać, że sygnał związany z natychmiastowym stawiennictwem otrzymali żołnierze Zespołu Działań Cyberprzestrzennych.

Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa
Terytorialsi w mobilizacji. WOT zmienia status do natychmiastowego stawiennictwa

Konflikt rosyjsko-ukraiński. Terytorialsi w gotowości

Jak pisał już Piotr, dziś nad ranem wojska rosyjskie przekroczyły granicę Ukrainy. Władimir Putin wypowiedział swojemu sąsiadowi wojnę. Sytuacja jest bardzo napięta, dlatego jak możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez płk Marka Pietrzaka, wszyscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mają za zadanie sprawdzenie wyposażenia oraz powiadomienie pracodawców. Ważne jest również to, aby każdy z żołnierzy zapewnił sobie możliwość stawiennictwa w reżimie czasowym, który został zaprezentowany na powyższej grafice.

Analizując komunikat dowiadujemy się, że każdy pracodawca zatrudniający żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej, który zostanie wezwany do służby w trybie natychmiastowego stawiennictwa, nie ma obowiązku wypłacania pracownikowi wynagrodzenia za dni, w których pełnił wspomnianą służbę. W tym czasie udzielany jest urlop bezpłatny. Dodatkowo, pracodawca może ubiegać się o rekompensatę z tytułu zatrudnienia nowego pracownika na zastępstwo żołnierza WOT.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

FC Barcelona vs Inter. Gdzie oglądać mecz na żywo?

Już dziś rusza kolejna kolejka Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Jerzy Brzęczek został zwolniony z Wisły Kraków!

Wisła Kraków w poprzednim sezonie spadła do I Ligi...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj