TikTok ogranicza się w Rosji. Wielki cios dla użytkowników!

TikTok, tak jak większość gigantów mediów społecznościowych mocno ogranicza swoje działanie na terenie Federacji Rosyjskiej. Rosja wprowadziła nową ustawę, na mocy której każda osoba, która rozpowszechnia „nieprawdziwe informacje” może trafić do więzienia nawet na 15 lat. Dlatego też chiński gigant postanowił zareagować.

Putin blokuje największe platformy społecznościowe

Z całego świata płyną sankcję w stronę Rosji w związku z atakiem na Ukrainę. Najwięksi producenci, czy to technologiczni, motoryzacyjni, czy odzieżowi zdecydowali się na wycofanie swoich produktów i usług z tego kraju. Sam Putin zadecydował, że jego kraj straci dostęp zarówno do Twittera, YouTube, jak i Facebooka.

Przeczytaj także: Snapchat wyłącza publiczną „mapę ciepła” dla Ukrainy!

Wszystko związane jest oczywiście z rzekomym szerzeniem propagandy na temat tego, co dzieje się na Ukrainie. Według prezydenta Rosji działania na ziemi ukraińskiej mają charakter bardziej pokojowy i wojska rosyjskie próbują wyzwolić Ukraińców z rąk faszystów. To oczywiście nie jest prawdą. Putin chce ograniczyć dostęp ludzi ze swojego kraju do prawdziwych informacji, dlatego też wyłączył największe portale społecznościowe.

Platforma TikTok zawiesza swoje działania w Rosji

TikTok jest jedną z najpopularniejszych aplikacji na świecie, w tym także w Rosji. ByteDance, czyli dostawca aplikacji i serwisu zdecydował się na walkę z rosyjskim rządem i nową ustawą o „rozpowszechnianiu dezinformacji”. Rosyjskie media korzystające z tej platformy oraz wszyscy twórcy z Rosji stracili możliwość prowadzenia transmisji na żywo i publikowania nowych filmów. Jedyną rzeczą, która pozostała bez zmian, to komunikacja.

Platforma TikTok wydała oświadczenie, w którym możemy przeczytać, że w czasie wstrzymania funkcjonalności serwisu na terenie Rosji skutki prawne związane z nową ustawą będą stale oceniane, ponieważ jak twierdzi dostawca, bezpieczeństwo jest największym priorytetem platformy. Platforma jest miejscem, w którym można rozwinąć swoją kreatywność i znaleźć ukojenie w czasie wojny, której skutkiem są ludzkie tragedie i izolacja.

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

Kolejny problem Samsunga! Puchnące baterie we flagowcach!

Wygląda na to, że youtuber posługujący się pseudonimem Mrwhosetheboss...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj