Site icon MenWorld.pl

Tinder będzie weryfikował profil za pomocą dokumentów tożsamości!

Tinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie, z której korzystają miliony użytkowników. Podczas korzystania z takiej aplikacji nie zawsze mamy pewność, czy osoba “po drugiej stronie” jest tym, za kogo się podaje. Okazuje się, że twórcy aplikacji znaleźli sposób na zwiększenie bezpieczeństwa randkowania.

Weryfikacja profilu w aplikacji Tinder za pomocą dokumentu tożsamości

Decydując się na założenie profilu w aplikacji randkowej, musimy być świadomi tego, że nie zawsze osoba, z którą rozmawiamy jest tym, za kogo się podaje. Niektórzy robią profile oparte na zdjęciach innych osób, tylko po to, aby “trollować” innych użytkowników. To samo dzieje się w aplikacji Tinder. Dwa lata temu serwis udostępnił w Japonii sposób weryfikacji za pomocą dokumentów tożsamości, co zwiększyło bezpieczeństwo poznawania nowych osób.

Teraz okazuje się, że Tinder chce wprowadzić podobne rozwiązanie na terenie innych krajów. Oczywiście weryfikacja ta będzie dobrowolna, więc jeśli nie będziemy chcieli zweryfikować swojego profilu w ten sposób, nie będzie to konieczne. Twórcy aplikacji będą brać pod uwagę podpowiedzi ekspertów, użytkowników i przede wszystkim prawo w danym kraju, tak aby weryfikacja dokumentami tożsamości była bezpieczna.

Reklama

Sposób na bezpieczniejsze randkowanie

Potwierdzanie swojej tożsamości dokumentami, na których znajdują się osobiste dane, nie spodoba się wszystkim. Dlatego też Tinder chce znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Rory Kozoll, szef ds. produktu zaufania i bezpieczeństwa serwisu oznajmił, że firma chce zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników korzystających z usług serwisu i dać im większą kontrolę nad tym, z kim się kontaktują i łączą w pary.

Przeczytaj także: Tinder rozpoczyna współpracę z Lyft. Podaruj swojej randce transport!

W zeszłym roku w aplikacji Tinder znalazł się nowy system weryfikacji zdjęciami. Użytkownik, który chce zweryfikować swój profil, musi zrobić sobie zdjęcie w określonej przez system pozie. Zweryfikowane profile oznaczone są specjalnym znacznikiem, który potwierdza jego autentyczność. Wydaje się jednak, że taki sposób weryfikacji można obejść w prosty sposób.

Co Wy na to? Zdecydujecie się na taką weryfikację?

Exit mobile version