Tinder będzie weryfikował profil za pomocą dokumentów tożsamości!

Tinder to najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie, z której korzystają miliony użytkowników. Podczas korzystania z takiej aplikacji nie zawsze mamy pewność, czy osoba „po drugiej stronie” jest tym, za kogo się podaje. Okazuje się, że twórcy aplikacji znaleźli sposób na zwiększenie bezpieczeństwa randkowania.

Weryfikacja profilu w aplikacji Tinder za pomocą dokumentu tożsamości

Decydując się na założenie profilu w aplikacji randkowej, musimy być świadomi tego, że nie zawsze osoba, z którą rozmawiamy jest tym, za kogo się podaje. Niektórzy robią profile oparte na zdjęciach innych osób, tylko po to, aby „trollować” innych użytkowników. To samo dzieje się w aplikacji Tinder. Dwa lata temu serwis udostępnił w Japonii sposób weryfikacji za pomocą dokumentów tożsamości, co zwiększyło bezpieczeństwo poznawania nowych osób.

Teraz okazuje się, że Tinder chce wprowadzić podobne rozwiązanie na terenie innych krajów. Oczywiście weryfikacja ta będzie dobrowolna, więc jeśli nie będziemy chcieli zweryfikować swojego profilu w ten sposób, nie będzie to konieczne. Twórcy aplikacji będą brać pod uwagę podpowiedzi ekspertów, użytkowników i przede wszystkim prawo w danym kraju, tak aby weryfikacja dokumentami tożsamości była bezpieczna.

Sposób na bezpieczniejsze randkowanie

Potwierdzanie swojej tożsamości dokumentami, na których znajdują się osobiste dane, nie spodoba się wszystkim. Dlatego też Tinder chce znaleźć jak najlepsze rozwiązanie dla wszystkich. Rory Kozoll, szef ds. produktu zaufania i bezpieczeństwa serwisu oznajmił, że firma chce zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników korzystających z usług serwisu i dać im większą kontrolę nad tym, z kim się kontaktują i łączą w pary.

Przeczytaj także: Tinder rozpoczyna współpracę z Lyft. Podaruj swojej randce transport!

W zeszłym roku w aplikacji Tinder znalazł się nowy system weryfikacji zdjęciami. Użytkownik, który chce zweryfikować swój profil, musi zrobić sobie zdjęcie w określonej przez system pozie. Zweryfikowane profile oznaczone są specjalnym znacznikiem, który potwierdza jego autentyczność. Wydaje się jednak, że taki sposób weryfikacji można obejść w prosty sposób.

Co Wy na to? Zdecydujecie się na taką weryfikację?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj