Premiera iPhone 14 Pro nastąpi dopiero we wrześniu, jednak bazując na przeciekach, możemy zobaczyć, jak będzie prezentować się nowa generacja flagowych smartfonów Apple. W sieci pojawiły się rendery, które mają odzwierciedlać rzeczywisty wygląd telefonu.

iPhone 14 Pro zostanie pozbawiony notcha

Największa zmianą iPhone 14 Pro w stosunku do poprzedników, czy nawet zwykłej wersji “czternastki” ma być wyeliminowanie charakterystycznego notach. Element ten jest nieodłącznym elementem designu smartfonów Apple od premiery iPhone X, jednak wszystko wskazuje na to, że najnowsza generacja Pro będzie pod tym względem ewolucją.

Zewsząd płyną do nas informacje o tym, że Apple powoli odbiega od notcha. Element ten już w “trzynastce” był mniejszy niż w generacji wcześniej, a iPhone 14 Pro i Pro Max mają być modelami, które będą go całkowicie pozbawione. Notch pozostanie jednak w podstawowej wersji i wersji Max, która zastąpi Mini. W sieci pojawiły się rendery CAD, które mają przedstawiać wygląd nadchodzącego smartfona.

Rendery przedstawiają smartfon w pełnej okazałości

Patrząc na to, jak będzie wyglądał tegoroczny iPhone 14 Pro, możemy wnioskować, że zmian będzie niewiele, jednak usunięcie notcha będzie tutaj kluczowym krokiem. Tył smartfona będzie wyglądał dokładnie tak samo, jak w przypadku “trzynastki”. Znajdziemy tutaj więc sporą wyspę z trzema obiektywami, sensorem LiDAR i diodą led.

Smartfon w dalszym ciągu będzie oferował kanciasty kształt, który powrócił w iPhone 12. Największe różnice zobaczymy oczywiście z przodu, ponieważ notch zostanie zastąpiony dwoma dziurkami. W jednej będzie schowany aparat przedni, natomiast w drugiej wszelkie sensory, w tym Face ID. Takim zabiegiem telefon będzie wyglądał bardziej estetycznie, a użytkownik zyska nieco większy ekran.

Przeczytaj także: iPhone 14 z dwoma różnymi CPU? Apple zmienia taktykę!

W ostatnim czasie pojawiły się informacje, że tylko iPhone 14 Pro i Pro Max zostaną wyposażone w najnowszy procesor Apple A16 Bionic. Podstawowe modele będą pracowały na A15 Bionic, który znalazł się w serii 13. Jest także kwestia złącza, ponieważ przecieki mówią, że smartfon ma zostać wyposażony w USB typu C. Jest to podyktowane zmianami UE, która chce wprowadzić ten sam port ładowania do wszystkich smartfonów. Wersje Pro mają mieć również ramki wykonane z tytanu. Czy te wszystkie plotki się potwierdzą? O tym przekonamy się podczas wrześniowej konferencji.

Źródło: 91mobiles