To nowe auto z salonu kosztuje 20 tys. złotych! Nie żartuję
219
Views

Kiedy myślimy o fabrycznie nowych samochodach, przed naszymi oczami ukazuje się ogromna kwota, jaką trzeba za taki pojazd zapłacić. A co jeśli nowe auto z salonu kosztowałoby nieco ponad 20 tysięcy złotych? Brzmi abstrakcyjnie, jednak Changan Lumin na tyle został wyceniony! Dlaczego jest tak tani?

Nowe auto z salonu za około 21 tysięcy złotych!

Jest kilka przypadków, w których auta elektryczne mogą sprawdzić się lepiej niż pojazdy napędzane silnikami spalinowymi. Jednym z nich jest poruszanie się po mieście, na niewielkim obszarze, gdzie jazda nimi jest bardziej ekonomiczna niż np. SUVem z silnikiem benzynowym. Mikro samochody to żadna nowość, jednak tego typu pojazd kosztujący ok. 21 tysięcy złotych, to już coś niespotykanego.

Przeczytaj także: Skoda wprowadza wielką zmianę. Nie każdy ją zaakceptuje

Changan Lumin to chiński mikro samochód napędzany silnikiem elektrycznym, który został wyceniony na 37 900 juanów, co po przeliczeniu na złotówki daje nam ok. 21 tys. PLN. Mamy tutaj do czynienia z samochodem zbudowanym na w pełni elektrycznej platformie EPA0 i pojazdem o niewielkich rozmiarach wynoszących 3270/1700/1545 mm (dł./szer./wys.) przy 1980 milimetrowym rozstawie osi. Lumin pokonuje kilometry na 14-calowych kołach.

Changan Lumin. Mikro samochód do miasta

Tak mały samochód z reguły nie posiada rozwiązań, które sprawiłby, że może on konkurować ze zwykłymi autami. Niemniej jednak, w środku Lumina nie znajdziemy “golizny”, bo producent wyposażył go w nowoczesne technologie! Przed kierowcą zamontowano 7-calowy cyfrowy ekran ze wskaźnikami, a w centralnym miejscu deski rozdzielczej znajdziemy 10,25-calowy ekran z systemem informacyjno-rozrywkowym oraz asystenta głosowego.

Jakie parametry oferuje Lumin w kwestii baterii i zasięgu? W ofercie producenta znajdują się trzy wersje tego pojazdu i każda z nich posiada wejście na wolną ładowarkę, jednak modele Fragrant i Honey wyposażone zostały w dodatkowe wejście na szybką ładowarkę. Według danych zasięg w przypadku najsłabszej wersji Sweet (bateria 12,92 kWH) wynosi 155 km, mocniejsze wersje oferują 210 km (17,65 kWh) i 301 km (27,99 kWh). Maksymalna prędkość wszystkich tych modeli to 101 km/h, a przyśpieszenie do “setki”, w zależności od wersji, wynosi od 6,1 sekundy do 6,5 sekundy.

Stylistycznie auto prezentuje się bardzo przyjemnie, ma obłe kształty, okrągłe reflektory i wnętrze z kolorowymi akcentami, które dodaje mu stylu. Co myślicie o takim pojeździe? Nowe auto z salonu za ok. 21 tysięcy brzmi bardzo dobrze, nawet jeśli to mikro samochód!

Źródło: opr. wł./Changan

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.