275
Views

Tego typu posiadłości są własnością najbogatszych ludzi na świecie, którzy zarabiają niewyobrażalne pieniądze. Nie dość, że ich wartość przekracza najśmielsze wyobrażenia, to posiadają one takie wyposażenie, od którego boli głowa. Dziś przygotowaliśmy dla was kolejne zestawienie TOP 10. Poznajcie najdroższe domy świata.

 

 1. 17 Upper Phillimore Gardens – 128 mln dolarów (480 mln PLN)

Posiadłość zlokalizowana jest w Londynie, gdzie w przeszłości funkcjonowała jako szkoła prywatna. Obecnie jednak posiada 10 niesamowitych sypialni. To co odróżnia ten dom od zwykłej posiadłości (oprócz ceny) to obecność podziemnego basenu, sauny, siłowni oraz kina. Właścicielem budynku jest ukraińska business-woman Elena Franchuk. Środek posiadłości ozdobiony jest złotem, a na ścianach wiszą bezcenne obrazy.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Hearst Castle – 130 mln dolarów (490 mln PLN)

Znajdującą się w San Simeon w stanie Kalifornia posiadłość zaczęto budować w 1919 roku. Niegdyś należała do amerykańskiego magnata prasowego Williama Randolpha Hearst’a. Gdyby przyjrzeć się posiadłości z góry można zauważyć, że jest ona ułożona w literę „H”. W środku znajduje się 56 sypialni, 61 łazienek i 19 pokoi dziennych, zaś na zewnątrz możemy znaleźć lotnisko, korty tenisowe, największe na świecie prywatne zoo, basen (zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny), kino, miejsce na wyprawianie imprez i wiele więcej! Na chwilę obecną posiadłość nie jest do sprzedania, ani nie jest zamieszkała. Jest to spuścizna po Hearstcie otwarta dla zwiedzających – wchodzi w skład systemu parków stanu Kalifornia.

TOP 10: najdroższe domy świata

 1. 18-19 Kensington Palace Gardens – 150 mln dolarów (565 mln PLN)

Posiadłość położona jest we zachodnio-centralnej części Londynu. Była używana podczas II Wojny Światowej, jak i podczas Zimnej Wojny przez brytyjski rząd. W Keningston znajdują się bardzo prestiżowe i bardzo drogie apartamenty. Od kilku lat na całym świecie ulica znana jest jako „Billionaires Row”, czyli w wolnym tłumaczeniu „Rząd Miliarderów”. W środku domu znajdziemy marmurowe podłogi oraz filary wykonane z tego samego tworzywa co te w Taj Mahal. Dom oferuje 18 sypialni, kilka tureckich łaźni, basen oraz wiele więcej.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Seven The Pinnacle – 155 mln dolarów (585 mln PLN)

Największa i najbardziej prestiżowa posiadłość znajduje się na terenie Big Sky w Montanie. Osoba, która zdecyduje się na zakup całego domu wejdzie w posiadanie 123 pokoi, 10 luksusowych sypialni, siłowni, osobistego ośrodku spa i masażu oraz wewnętrznego oraz zewnętrznego systemu basenów. Dodatkowo w każdej sypialni znajduje się kominek, a cały dom posiada podgrzewane podłogi. Posiadłość łącznie ma 5 295 metrów kwadratowych.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. The Manor

Ten jeden z najdroższych domów świata położony jest w Stanach Zjednoczonych, a konkretnie w stolicy Kalifornii – Los Angeles. Posiadłość znajdująca się w Holmby Hills ma do zaoferowania aż 123 pokoje! Posiadłość powstała w 1988 roku, a jej pomysłodawcą był producent telewizyjny Aaron Spelling. Całokształt domu utrzymany jest w francuskim stylu chateau, a jego cena to niewyobrażalne 660 milionów złotych!

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Ellison Estate – 200 mln dolarów (754 mln PLN)

Dom należący do założyciela Oracle Corporation oraz człowieka, który jest w pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających ludzi na świecie położony jest w Woodside w Kalifornii. Posiadłość może pochwalić się systemem 10 budynków, które rozmieszczone są na 93 077 metrach kwadratowych ziemi leżącymi nad wybudowanym przez człowieka jeziorze. W skład systemu budynków wchodzi herbaciarnia, wielka łaźnia, farma dla koni czy oczko wodne dla ryb koi oraz innych niezwykłych stworzeń wodnych. Wystrój wnętrza wzorowany jest na kulturze japońskiej, a sama konstrukcja jest na tyle wytrzymała, że wytrzymała trzęsienie ziemi o mocy 7.0 w skali Richtera.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Four Fairfield Pond – 250 mln dolarów (942 mln PLN)

Pierwszą piątkę najdroższych domów na świecie otwiera Fairfield Pond, który wyceniany jest na więcej niż 250 milionów dolarów. Rezydencja, która jest jedną z największych zamieszkałych posiadłości w Stanach Zjednoczonych zlokalizowana jest w Sagaponack w Nowym Jorku i posiada 39 łazienek, dwa korty tenisowe, trzy baseny, trzy korty do squasha, boisko do koszykówki, tor do kręgli, włoską fasadę, 28 bardzo eleganckich jadalni oraz 29 sypialni. Posiadłość została wybudowana na 63 akrach (254 951 m2) ziemi nieopodal brzegu oceanu atlantyckiego.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Rutland Gate Mansion – 365 mln dolarów ( 1 375 mld PLN)

Niegdyś należąca do księcia Arabii Saudyjskiej Sułtana bin Abdulaziz Al Saud oraz libańskiego premiera. Posiadłość zlokalizowana jest w niedaleko Hyde Park w Londynie. Budynek ma 5575 metry kwadratowe powierzchni, na których znajduje się 45 sypialni, duży basen umieszczony w piwnicy, wielka kuchnia, parking podziemny oraz kilka wind. Wnętrza każdej łazienki ozdobione są złotem, srebrem oraz brązem, kosztownymi kamieniami. Wszystkie szyby w budynku są kuloodporne. Nad wnętrzem budynku pracował sławny fotograf Alberte Pinto.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Villa Leopolda – 750 mln dolarów (2 826 mld PLN)

W przeszłości posiadłość ta należała do króla Belgii Leopolda II, który wybudował ja w 1902 roku. Dlatego też nosi ona jego imię. Uważana jest za drugą najdroższą posiadłość na świecie, ale również za jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na naszej planecie. Wszystko to przez piękny krajobraz otoczony lasami. Rezydencja leży na obszarze wynoszącym 72 843 metrów kwadratowych, posiada 19 luksusowych sypialni, gdzie w każdej z nich znajdziemy kominek. W posiadłości znajdują się boiska sportowe, kino, tor do gry w kręgle, wiele rzadkich rzeźb z marmuru oraz dzieł sztuki z poprzednich epok. Nie mogło zabraknąć basenów oraz wielkiego ogrodu.

TOP 10: najdroższe domy świata

 

 1. Antilia – 1 mld dolarów (3 769 mld PLN)

Antilia uważana jest za najdroższą posiadłość na świecie. Jej właścicielem jest najbogatszy obywatel Indii Mukesh Ambani. Jest on prezesem zarządu firmy Reliance, a wartość jego majątku wyceniona jest na 23 miliardy dolarów. Antilia znajduje się w Cumballa Hill na terenie Mumbai’u, a całkowita powierzchnia budynku to 37 161 metrów kwadratowych. Budynek ma 27 pięter, wielki parking, który może pomieścić 168 samochodów, trzy lądowiska dla helikopterów, spa, kilka ogrodów, hinduską świątynię, pokój, w którym wytwarzany jest sztuczny śnieg, kilka basenów, studio yogi, pokój konferencyjny. W posiadłości znajduje się również kino na 50 osób, sala balowa, a nad jego porządkiem oraz funkcjonalnością czuwa każdego dnia aż 600 osób.

TOP 10: najdroższe domy świata

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

  Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.