Connect
To Top

TOP10 – najdroższe zegarki świata

Dla jednych to biżuteria, dla innych po prostu urządzenie do odmierzania czasu. Jak wyglądają najdroższe zegarki świata? Czym mogą zachwycić świat? Sprawdź nasz ranking najdroższych zegarków.

Najdroższe zegarki świata, ranking

Rozpoczynamy nową serię artykułów, w których będziemy prezentować dziesięć najdroższych, najdziwniejszych bądź najciekawszych produktów lub zjawisk. W pierwszym tekście przedstawiamy najdroższe zegarki świata. Ten artykuł może niektóre osoby powalić na kolana. Jeśli liczycie na ceny rzędu kilkuset tysięcy złotych, euro czy dolarów to od razu zdradzę – nic z tych rzeczy.

 

Hublot – 5 milionów euro

Ranking najdroższych zegarków świata otwiera Hublot. Siedemnaście osób pracowało przez rok i dwa miesiące, aby przygotować (oczywiście ręcznie) zegarek, który posiada aż 1200 diamentów, których wielkość łączna wynosi 140 karatów. Co ważne, wykonanie tego modelu nie należało do najłatwiejszych. Głównym problemem było odnalezienie diamentów, które będą do niego pasowały. Stąd też taka, a nie inna cena.

 

Caliber 89 Pateh Philippe – 6 milionów euro

Do dziesiątki najdroższych zegarków świata należy takżę Caliber 89, który pierwszy raz światu został pokazany w 1989 roku. Aż dziewięć lat trwało przygotowanie tego modelu. Co ciekawe, końcem lat 80-tych był to najbardziej skomplikowany zegarek na świecie. Tysiąc siedemset dwadzieścia osiem części i trzydzieści trzy różne mechanizmy mówią same za siebie. Ciekawostką jest także to, że wyprodukowano cztery egzemplarze: z białego, różowego i złotego złota, a także z platyny.

 

Vacheron Constantin – 57260Reference – 8 milionów euro

Jeden z najpiękniejszych zegarków w tym rankingu, to trzeba przyznać. Powstał z okazji 260-tej rocznicy powstania firmy. Ma on aż 2800 ręcznie przygotowanych komponentów. Jest to jeden z najbardziej złożonych zegarków, ponieważ posiada pięćdziesiąt siedem komplikacji. Model ten posiada bogaty szereg funkcji. Oprócz wskazywania aktualnej godziny możemy dowiedzieć się między innymi jaka jest obecnie faza księżyca, ma on kalendarz, budzik, chronograf. Mało tego! 57260Reference wybija melodie westminsterskie.

 

Vacheron Constantin Kallista – 11 milionów euro

Firma Vacheron Constantin lubi najdroższe zegarki świata. Kolejny model znacznie różni się od wyżej zaprezentowanego modelu 5760Reference. W tym przypadku nadrabia on projektem i diamentami, których jest 118. Mowa o szlifie szmaragdowym. Zegarek był przygotowywany przez dwa lata, a zaprezentowano go w 1979 roku. Z ceny startowej wynoszącej 5 milionów dziś jego wartość wyceniana jest na 11 milionów. Jak widać, jest to opłacalna inwestycja.

 

Jacob & Co Billionaire – 18 milionów euro

Ranking najdroższych zegarków to przede wszystkim modele z ogromną ilością diamentów. Nie inaczej jest w przypadku Billionaire. Jak sama nazwa mówi, przeznaczony jest dla najbogatszych osób. Model ten posiada diamenty o wartości aż 260 karatów. Trzeba przyznać, że robi wrażenie.

 

James Ward Packard Patek Philippe Supercomplication – 24 miliony euro

W 1933 roku amerykański bankier Henry Graves zamówił zegarek, który ma być wykonany z 18 karatowego złota. Przez pół wieku był to jeden z najbardziej zaawansowanych modeli. Posiada takie funkcje jak pokazywanie faz księżyca, określanie wschodów i zachodów. Nie zabrakło także stopera oraz melodii, a więc kurantów westminsterskich.

 

Chopard 201 Carat – 25 milionów euro

Model ten to według mnie delikatny… przerost formy nad treścią. 201 Carat wykonany został w 2000 roku. Na frondzie widać przede wszystkim trzy diamenty (11, 12 oraz 15 karatów), każdy w kształcie serca. Kiedy je naciśniemy diamenty otwierają się, aby pokazać tarczę wysadzaną brylantami. Czy w tym wszystkim ktoś będzie w stanie sprawdzić, która jest aktualnie godzina?

 

Breguet Grande Complication Marie Antoinette – 30 milionów euro

Ranking najdroższych zegarków to przede wszystkim modele wyróżniające się czymś specjalnym. Nie inaczej jest w przypadku tego modelu. Został on zamówiony w 1793 roku. Abraham-Louis Breguet dostał zadanie stworzenia wyjątkowego zegarka, który będzie prezentem dla królowej Marii Antoniny. Tak też się stało, ponieważ ten model posiada 23 mechanizmy oraz wykonany jest z 823 części. Oczywiście jest on w całości wykonany ze złota, wraz z dodatkami szafirów. Niestety królowa, a nawet sam auto nie doczekali się ukończenia tego modelu, ponieważ jego wykonanie trwało aż 44 lata. Zegarek został skradziony z muzeum w 1983 roku, jednak w 2006 wrócił już na swoje miejsce.

 

Fascination Graff Diamonds – 40 milionów euro

Graff Diamonds to bardziej bransoletka, niż zegarek, aczkolwiek… czas też odmierza. Model ten posiada ogrom kamieni, których łączna wartość to 152,96 karatów. W centralnym miejscu umieszczono brylant w kształcie łezki – ilość karatów wynosi w nim 38,13. Jakby tego było mało, można go wyjąć i nosić jako pierścionek. Jak widać, jest to zegarek głównie dla pań, dlatego panowie, zbierajcie pieniążki.

 

Hallucination Graff Diamonds – 55 milionów euro

Ranking najdroższych zegarków świata zamyka projekt, który także przede wszystkim wyróżnia się ilością kamieni. Zapewne nie jest to model dla panów, aczkolwiek jego cena sprawia, że TOP10 najdroższe zegarki świata bez niego by po prostu nie miał prawa istnienia. Cóż, nie ma on zaawansowanych mechanizmów. To po prostu spełnienie marzenia Grafa, który jest jubilerem i kolekcjonerem diamentów. Widać zamiłowanie do drogich kamieni, ponieważ cały zegarek wypełniony jest kolorowymi diamentami, których łączna wielkość wynosi aż 110 karatów.

 

 

Źródło: Catawiki.pl.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media