Turcja i Syria. Setki ofiar i tysiące rannych w wyniku trzęsienia ziemi
84
Views

Południowa Turcja oraz północna Syria stała się ofiarą ogromnego trzęsienia ziemi. W jego skutku życie straciło co najmniej 500 osób, a 2300 zostało rannych. Siłę trzęsienia ziemi oszacowano na 7,8 stopni w skali Richtera.

Turcja i Syria. Trzęsienie ziemi o sile 7,8 stopni w skali Richtera

W trzęsieniu ziemi, do którego doszło ok. godziny 4:17 czasu lokalnego (2:17 naszego czasu) życie straciło co najmniej 500 osób, a co najmniej dwa tysiące zostało rannych. Zjawisko to trwało “jedynie” minutę, jednak zdążyło wyrządzić ogromne szkody.

Przeczytaj także: W Etiopii wielkie złoża ropy. A mówili, że brakuje na Ziemi.

Skutki trzęsienia ziemi najbardziej czuć było w południowej części Turcji i w północnej Syrii, jednak wstrząsy, których epicentrum znajdowało się około 30 kilometrów od tureckiego miasta Gaziantep, na głębokości ok. 18 kilometrów czuć było również na Cyprze oraz w Iraku i Libanie.

Setki ofiar, tysiące poszkodowanych. Zagrożenie tsunami

Trzęsienie ziemi wywołało ogromne szkody, a akcja ratownicza jest mocno utrudniona przez ciągłe opady śniegu oraz deszczu. Liczba ofiar może stale rosnąć, ponieważ wielu ludzi uwięzionych jest pod gruzami zawalonych budynków. Tureckie władze ogłosiły alarm czwartego stopnia.

Również Syryjczycy walczą ze skutkami ogromnego trzęsienia ziemi. Jego efekty najbardziej odczuto w prowincjach Hama, Aleppo i Latakii. To jednak nie wszystko, ponieważ Europejsko-Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne przestrzegało również przed możliwością pojawienia się fal tsunami w basenie Morza Śródziemnego.

Źródło: Twitter/Zdjęcia i Wideo: Twitter

Kategoria artykułu
Ciekawostki
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.