Site icon MenWorld.pl

Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem! Totalny zakaz!

Mieszkasz w małym mieście? Zapomnij o aucie elektrycznym.

Mieszkasz w małym mieście? Zapomnij o aucie elektrycznym.

Auta elektryczne może i są bardzo nowoczesne, jednak ogromny problem pojawia się wtedy, kiedy taki samochód staje w ogniu. Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem – w celu ochrony zapewnienia bezpieczeństwa gdańska galeria handlowa Madison wprowadziła zakaz parkowania takich aut w parkingu podziemnym.

Elektryki są bardzo problematyczne

Wprowadzenie zakazu parkowania samochodów elektrycznych w miejscach zamkniętych staje się coraz bardziej naglącym problemem. Trudności związane z gaszeniem płonących pojazdów tego typu zmuszają instytucje i placówki do podejmowania rygorystycznych środków bezpieczeństwa.

Przeczytaj także: Palisz w aucie? Licz się z konsekwencjami! Mandat do 4500 zł

Reklama

Mieszkasz w małym mieście? Zapomnij o aucie elektrycznym.; Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem! Totalny zakaz!
Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem! Gdańska galeria handlowa Madison wprowadziła zakaz parkowania samochodami elektrycznymi na parkingu podziemnym. Fot. MenWorld

Wiele incydentów, w których elektryczne auta stanęły w płomieniach, wywołuje obawy i podkreśla potrzebę specjalnych środków zapobiegawczych. Przy gaszeniu płonących pojazdów elektrycznych niezbędne jest użycie specjalnego kontenera wypełnionego wodą, co utrudnia i wydłuża czas akcji ratunkowej.

Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem

Ostatnio kolejna placówka dołączyła do grona tych, które zakazały parkowania samochodów elektrycznych w swoim parkingu podziemnym. Galeria handlowa Madison w Gdańsku podjęła tę decyzję w celu zapewnienia bezpieczeństwa, ochrony budynku oraz mienia klientów. Jest to kolejny przykład, gdzie infrastruktura publiczna ogranicza dostęp elektrycznych pojazdów w obawie przed ewentualnymi zagrożeniami.

Mieszkasz w małym mieście? Zapomnij o aucie elektrycznym.; Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem! Totalny zakaz!
Tutaj już nie wjedziesz elektrykiem! Totalny zakaz! Fot. MenWorld

Spółka TFG Asset Management, zarządzająca galerią handlową Madison wcześniej zakaz parkowania samochodów elektrycznych wprowadziła również w Cube Office Park oraz w parkingu podziemnym przy basenie Warszawianka. Te kroki świadczą o rosnących obawach dotyczących ryzyka pożarów i konieczności zapewnienia odpowiednich warunków bezpieczeństwa.

Źródło: Moto3m

Exit mobile version