Twitter został płatny! Opcja testowana w pierwszych krajach

Elon Musk zmienia Twittera na X! Totalna rewolucja! Elon Musk zmienia Twittera na X! Totalna rewolucja!
Zmiany zostały już wprowadzone do serwisu.

Jeszcze kilka lat temu można by pomyśleć, że płacenie za social media jest czymś abstrakcyjnym. W dzisiejszych czasach stało się to jednak normalnością i jak się okazuje, Twitter został płatny. Serwis po przejęciu przez Elona Muska wprowadził kilka zmian, a najnowszą ma być opłata za użytkowanie. Pierwsze kraje już zostały objęte tym programem.

Twitter został płatny dla nowych użytkowników

Twitter, teraz X, został przejęty przez Elona Muska, który stara się wyciągnąć ze swojej platformy wszystko, co się da. Nie wszystkie zmiany okazują się dobrym posunięciem, a teraz miliarder postanowił wprowadzić opłatę za swój serwis. Jak się okazuje, Twitter został płatny.

Przeczytaj także: Audiobooki w Spotify Premium to dobre wieści. Są też złe

Reklama

Użytkownicy z Nowej Zelandii i Filipin, którzy chcą rozpocząć korzystanie z X, będą musieli opłacić abonament przy rejestracji. Subskrypcja wynosi dolar na rok użytkowania, co nie jest ogromną sumą, jednak w dalszym ciągu trzeba płacić za korzystanie z serwisu, który jeszcze do niedawna był darmowy.

Twitter Blue już dostępny w Polsce. Elon, chyba Cię coś boli...; Twitter został płatny! Opcja testowana w pierwszych krajach
Czasy, w których Twitter (obecnie X) był darmowy, zdają się przemijać. Fot. mat. wł./MenWorld

Co z obecnym użytkownikami?

Skoro Twitter został płatny, to co z użytkownikami, którzy są już na platformie? Według informacji podanych przez serwis X obecni użytkownicy korzystający z platformy nie będą musieli opłacać swojego członkostwa. Dla nich korzystanie z serwisu będzie w dalszym ciągu darmowe.

Twitter został płatny! Opcja testowana w pierwszych krajach
Twitter został płatny! Opcja testowana w pierwszych krajach

Serwis oczywiście oferuje pakiety premium, tzw. Twitter Blue, za pomocą którego możemy zweryfikować swoje konto, dostając jednocześnie dostęp do funkcji, które nie są oferowane zwykłym użytkownikom, np. możliwość edycji wysłanego postu czy przesyłanie długich filmów w Full HD lub wpisy do 25 tys. znaków.

Źródło: X (Twitter)

Reklama