Uber eats zacznie wykorzystywać roboty do dostarczania zamówień

Cały świat zmierza ku automatyzacji. Już teraz możemy doświadczyć pierwsze tego typu rozwiązania. W ramach usługi Uber Eats firma uruchomiła dwa programy pilotażowe, których celem jest dostarczanie zamówień za pomocą robotów. Pierwsze testy już trwają – z usług dostawców-robotów mogą korzystać mieszkańcy Los Angeles.

Uber Eats będzie dostarczało zamówienia za pośrednictwem autonomicznych robotów i samochodów

Wydaje się, że autonomiczność jest przyszłością biznesu. Już teraz wykorzystuje się autonomiczne roboty, których zadaniem jest dostarczanie paczek. Właśnie na taki sam rozwój swojej firmy i programu Uber Eats stawia amerykańskie przedsiębiorstwo. Firma we współpracy z Serve Robotics w ramach usług Eats uruchomiła dwa programy pilotażowe, których celem jest zautomatyzowanie procesu zamawiania i dostarczania zamówień jedzenia przez roboty i zautomatyzowane samochody.

Przeczytaj także: Kobiety kierowcy w Uberze będą odrzucać zlecenia od mężczyzn

Serve Robotics to spółka, która została założona przez Ubera, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że rozpoczynają one właśnie współprace w ramach rozwoju przedsiębiorstwa. Tym rozwojem i następnym krokiem jest zautomatyzowanie procesu zamawiania i dostaw zamówień składanych w ramach usługi Uber Eats. Firma jednak nie wyklucza, że w przyszłości będzie chciała współpracować z innymi firmami w zakresie dostaw.

Testy już się rozpoczęły

Pierwsze testy zautomatyzowanej usługi Uber Eats już się rozpoczęły i trwają na terenie Los Angeles. Oba programy pilotażowe, które zostały uruchomione w ostatnim czasie, mają głównie dostarczać zamówienia od kilku firm i działać na niewielką skalę. Trasa, jaką będą musiały pokonywać roboty, to niewielki odcinek w zachodnim Hollywood.

Testy zautomatyzowanej usługi Uber Eats mają pokazać przedsiębiorstwu, czego tak naprawdę oczekują klienci, handlowcy i czy rzeczywiście tego typu rozwiązanie ma sens. Roboty, które zostaną wykorzystane do tej pracy, mogą korzystać z poziomu autonomii na poziomie czwartym, jednak nie we wszystkich sytuacjach. Pierwsze testy będą odbywać się przy obecności zdalnego operatora, który będzie mógł zainterweniować, jeśli robot znajdzie się lub stworzy niebezpieczeństwo.

uber eats
Autonomiczne roboty rozpoczęły dostarczanie zamówień. Narazie tylko na terenie Los Angeles. Fot. podglądowe

Osoby zamieszkujące w obszarze, na którym odbywają się testy, będą miały możliwość wyboru dostarczenia zamówienia przez robota. W momencie potwierdzenia zamówienia otrzymają one specjalny kod, który pozwoli na odebranie jedzenia dostarczonego przez robota Uber eats.

Źródło: Gizmodo

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nowy regulamin Meta

Instagram dostępny od 18 roku życia? Nieletni nie będą...

Subskrypcja Mercedesa nie jest legalna w Europie.

Ostatnio głośnym tematem stała się subskrypcja Mercedesa na zwiększenie...

Jakie gry warto kupić podczas Steam Autumn Sale 2022?

Kolejna duża wyprzedaż steam, a tym razem Steam Autumn...

Jakub Kiwior na progu sławy. Polak na celowniku wielkich klubów!

Jakub Kiwior to zdecydowanie jeden z największych wygranych ostatnich...

God of War: Ragnarok recenzja na PS5 – bóg wojny powraca!

God of War: Ragnarok to najbardziej wyczekiwana premiera tego...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!