Connect
To Top

Uniwersytet Coventry z filią w Polsce?

Przełomowy moment w polskim szkolnictwie. Po raz pierwszy zagraniczna uczelnia zdecydowała się na otworzenie placówki w Polsce. Uniwersytet Coventry planuje uruchomić swoją filię we Wrocławiu. Start planowany jest na wrzesień 2019 r.

Uniwersytet Coventry – filia we Wrocławiu

Na początek Uniwersytet Coventry we Wrocławiu planuje przyjąć około trzystu osób na poziom licencjacki. Oczywiście uczelnia planuje rozszerzenie oferty zarówno o kierunku studiów jak i liczbę studentów. W polskiej filii będzie można studiować: biznes, cyberbezpieczeństwo, inżynierię, hotelarstwo, turystykę oraz IT. Każdy absolwent otrzyma dyplom Uniwersytetu Coventry.

 

Wymiana studencka, elastyczny program

Przedstawiciele informują także, że w planach jest możliwość wymiany studenckiej z innymi jednostkami, które należą do Grupy Coventry University. Są one zlokalizowane w Londynie, Scarborough oraz oczywiście w Coventry. 

Jak podają różne źródła studenci będą mogli wybrać kształcenie zaoczne oraz stacjonarne. Co ważne, będzie można łączyć naukę z pracą, ponieważ program będzie elastycznie dostosowywany do potrzeb żaków. Przedstawiciele chcą także nawiązać kontakty z firmami z Wrocławia i okolic, aby ułatwić studentom wejście na rynek pracy po zakończonej edukacji. 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.