Site icon MenWorld.pl

Urządzenia Apple podsłuchiwały użytkowników? Producent odpowiada

Wraz z premierą iOS 15 odkryto błąd, który miała sprawiać, że Siri podsłuchiwała użytkowników. Pliki z nagraniami miały trafiać do Apple. Producent odniósł się do tych zarzutów i postanowił wyjaśnić sprawę.

iPhone’y podsłuchiwały użytkowników

Siri to inteligentny asystent, za pomocą którego możemy sterować multimediami, czy poszczególnymi funkcjami naszego urządzenia Apple. Podczas konfigurowania naszego asystenta jest opcja “Ulepszanie (Siri i Dyktowanie)”, za pomocą możemy przyczynić się do ulepszania sztucznej inteligencji.

Przeczytaj także: iPhone jako terminal płatniczy? Apple wprowadza nową funkcję

Po wybraniu tej opcji oprogramowanie Siri ma możliwość nagrywania próbek głosowych i wysyłania ich do producenta, co ma wpłynąć na uczenie się SI. Okazuje się jednak, że wraz z premierą iOS 15 mobilna asystentka mogła nagrywać o wiele więcej, niż chciał tego użytkownik.

Apple CSAM
Urządzenia Apple podsłuchiwały użytkowników? Producent odpowiada

Apple zajęło się eliminacją błędu natychmiast

Serwis ZDNet ujawnił, że w iOS 15 znajdował się pewnie błąd, który sprawiał, że Siri nagrywała wszystkie interakcje z użytkownikiem! Wszystko działo się za nie wiedzą właściciela użytkownika. Producent postanowił odnieść się do całej sprawy.

Apple zdradziło, że funkcja “Ulepszanie (Siri i Dyktowanie) zostało wyłączone dla posiadaczy niektórych iPhone’ów jednocześnie potwierdzając, że problem rzeczywiście istniał. Deweloperzy mają pracować nad całkowitym usunięciem błędu. Funkcja może ponownie trafić do użytkowników wraz z aktualizacją iOS 15.4. Producent przeprosił za zaistniałą sytuację.

Źródło: ZDnet

Exit mobile version