Usługi Google znikną z telewizorów. Z których?

Nowoczesne telewizory oferują nam dostęp do internetowych serwisów czy funkcji, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest znacznie prostsze. Google, które jest głównym dostawcą aplikacji na Smart TV poinformowało, że kończy z rozwijaniem aplikacji Play Movies & TV na wybranych TV.

Aplikacja Google Play Movies & TV znika z systemów Smart TV

Aplikacje mają to do siebie, że z czasem przestają być używane, a to oznacza ich koniec. Tak samo jest w przypadku aplikacji Google Play Movies & TV na wybranych platformach Smart TV. W zeszłym roku aplikacja zmieniła oficjalnie nazwę na Google TV, jednak nie wszystkie urządzenia otrzymały aktualizację. Oznacza to, że już niedługo użytkownicy wybranych platform, na których można było korzystać z tej apki, stracą do niej dostęp.

Firma Google wydała specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia sytuację. 15 czerwca 2021 roku aplikacja Filmy i TV Google Play zniknie z telewizorów marki Roku, Samsung, LG i Vizio Smart TV. Funkcje aplikacji Play Movies & TV przejmie YouTube, i to właśnie tam będzie można znaleźć filmy i programy. Wystarczy jedynie zalogować się na konto Google w aplikacji YouTube. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z dostępu do wszystkich dotychczasowych programów i filmów, za które zapłaciliśmy lub wypożyczyliśmy.

Google Play Movies & TV
Usługa wyszukiwarokwego giganta wkrótce zniknie z wybranych platform. Zdjęcie: TheVerge.

Nowy aplikacja Google TV nie dla wszystkich telewizorów

Komunikat mówi jasno – aplikacja Play Movies & TV znika z wyżej wymienionych telewizorów. Nie zostanie ona zaktualizowana do najnowszej wersji Google TV. Ta dostępna jest na najnowszym systemie Android TV i najbardziej aktualnych wersjach Chromecast. Aplikacja YouTube będzie oferować te same funkcje. Bez problemy będziemy mogli z nich korzystać jak w aplikacji Filmy i TV Google Play.

Warto jednak zaznaczyć, że Google samoistnie nie przeniesie list obserwowanych z aplikacji Play Movies & TV do YouTube. Trzeba zrobić to własnoręcznie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Portugalia vs Ghana. Gdzie oglądać mecz?

Portugalia vs Ghana to mecz, na który z pewnością...

Mattia Binotto odchodzi z Scuderia Ferrari! Oficjalne oświadczenie!

Mattia Binotto oficjalnie przestanie być szefem zespołu Scuderia Ferrari....

Skład Polaków na mecz z Arabią Saudyjską! Tak zagramy o trzy punkty!

Już dziś dowiemy się, czy Polska będzie miała jakiekolwiek...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!