130
Views

Nowoczesne telewizory oferują nam dostęp do internetowych serwisów czy funkcji, dzięki którym korzystanie z urządzenia jest znacznie prostsze. Google, które jest głównym dostawcą aplikacji na Smart TV poinformowało, że kończy z rozwijaniem aplikacji Play Movies & TV na wybranych TV.

Aplikacja Google Play Movies & TV znika z systemów Smart TV

Aplikacje mają to do siebie, że z czasem przestają być używane, a to oznacza ich koniec. Tak samo jest w przypadku aplikacji Google Play Movies & TV na wybranych platformach Smart TV. W zeszłym roku aplikacja zmieniła oficjalnie nazwę na Google TV, jednak nie wszystkie urządzenia otrzymały aktualizację. Oznacza to, że już niedługo użytkownicy wybranych platform, na których można było korzystać z tej apki, stracą do niej dostęp.

Firma Google wydała specjalne oświadczenie, w którym wyjaśnia sytuację. 15 czerwca 2021 roku aplikacja Filmy i TV Google Play zniknie z telewizorów marki Roku, Samsung, LG i Vizio Smart TV. Funkcje aplikacji Play Movies & TV przejmie YouTube, i to właśnie tam będzie można znaleźć filmy i programy. Wystarczy jedynie zalogować się na konto Google w aplikacji YouTube. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się z dostępu do wszystkich dotychczasowych programów i filmów, za które zapłaciliśmy lub wypożyczyliśmy.

Google Play Movies & TV
Usługa wyszukiwarokwego giganta wkrótce zniknie z wybranych platform. Zdjęcie: TheVerge.

Nowy aplikacja Google TV nie dla wszystkich telewizorów

Komunikat mówi jasno – aplikacja Play Movies & TV znika z wyżej wymienionych telewizorów. Nie zostanie ona zaktualizowana do najnowszej wersji Google TV. Ta dostępna jest na najnowszym systemie Android TV i najbardziej aktualnych wersjach Chromecast. Aplikacja YouTube będzie oferować te same funkcje. Bez problemy będziemy mogli z nich korzystać jak w aplikacji Filmy i TV Google Play.

Warto jednak zaznaczyć, że Google samoistnie nie przeniesie list obserwowanych z aplikacji Play Movies & TV do YouTube. Trzeba zrobić to własnoręcznie.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.