Uwaga na oszustów na Allegro Lokalnie! Zobaczcie, jak działają!

Oszustwa na serwisach ogłoszeniowych szerzą się wielką plagą. OLX boryka się z oszustami od bardzo dawna. Podobnie jest z Allegro Lokalnie. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych i pieniędzy. Zobaczcie, jak to wygląda i strzeżcie się przed tego typu osobami. 

Oszustw na Allegro Lokalnie jest coraz więcej

OLX nie jest jedyną platformą z ogłoszeniami, na której można nadziać się na oszustów. Na Allegro Lokalnie również można paść ofiarą nieuczciwych osób. Najnowszy sposób wykorzystuje problem, którego w rzeczywistości nie ma. Mniej uważne osoby mogą żałować, że nie przyglądnęli się “kupującemu”.

Przeczytaj także: Już niedługo na OLX wymagana będzie opłata serwisowa. Co to oznacza?

Oszuści na Allegro Lokalnie mają dwa sposoby na wyłudzenie pieniędzy. Pierwszym jest tradycyjny SMS, w którego treści możemy przeczytać, że została aktywowana bezpłatna przesyłka. Obok znajduje się link z dopiskiem, aby przejść do kasy. Po podaniu osobistych danych oszuści zyskują poufne informacje. Jest też drugi, bardziej zaawansowany sposób.

Uwaga na oszustów na Allegro Lokalnie! Zobaczcie, jak działają!

Jak oszuści wyłudzają pieniądze?

Jak działają oszuści? Po wystawieniu oferty na Allegro Lokalnie zgłasza się do nas potencjalny kupiec. Niestety, pomimo tego, że bardzo chce kupić wystawioną przez nas rzecz, nie może tego zrobić, ponieważ napotyka “problem”. Do wiadomości dołączony jest zrzut ekranu, który ma to potwierdzić. Na screenie widzimy rubrykę, w której sprzedawca musi wpisać swój adres mailowy. 

Kiedy sprzedawca poda swój adres mail, otrzymuje następną wiadomość, w której “kupujący” potwierdza złożenie zamówienia i udaną płatność. Jak można się domyśleć, kilka chwil później otrzymujemy na swoją skrzynkę pocztową fałszywa wiadomość mail, w której trzeba zaakceptować zamówienie. Wiadomość ta pochodzi od podejrzanej domeny “myorder1.com. Kliknięcie w podejrzaną wiadomość sprawi, że oszuści dostaną dostęp do naszych oszczędności. 

Źródło: Niebezpiecznik.pl

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

GTA za darmo! Pobierz kultową, 2-gą odsłonę gry DMA Design

Wielka kradzież samochodów - kultowa seria, którą zna prawie...

Sony zablokuje przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft?

O przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft dowiedzieliśmy się już...

Remake Horizon Zero Dawn na horyzoncie? Sony ma pracować nad odświeżeniem gry

Remake Horizon Zero Dawn jest bardzo realny. Sony rzekomo...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj