Już niedługo na OLX wymagana będzie opłata serwisowa. Co to oznacza?

OLX to niezwykle popularny i przede wszystkim darmowy portal z ogłoszeniami. Każdy, kto chce coś sprzedać, wymienić lub oddać może bez problemu umieścić tam swoje ogłoszenie. Wraz z 25 października regulamin portalu ulegnie zmianie i zostanie wprowadzona opłata serwisowa. O co chodzi?

OLX wprowadza nowy regulamin

Nowy regulamin zostanie wprowadzony 25 października bieżącego roku. Głównymi zmianami będą modyfikacje regulaminu dotyczące usług „Przesyłka” oraz „Płatność OLX”. Efektem tego może być konieczność umieszczenia opłaty serwisowej przez kupujących. Ważne jest jednak to, że nowe zasady w regulaminie nie będą obejmować tych ogłoszeń dodanych przed wprowadzeniem nowego regulaminu.

Jak będzie prezentował się cennik? Według zapewnień właścicieli serwisu największa kwota, jaką będzie trzeba zapłacić to 50 złotych brutto. Kwota będzie doliczona do ceny produktu, za który będziemy chcieli zapłacić za wykorzystaniem funkcji „Płatność OLX”. W przypadku, kiedy ustalimy inną formę dokonania transakcji, opłata serwisowa nie będzie obowiązywać.

Reklama

Serwis łatwym celem dla oszustów

Portal z ogłoszeniami OLX to bardzo przydatne narzędzie w sieci, w którym możemy znaleźć dosłownie wszystko. Niestety, z racji tego, że serwis jest darmowy, bardzo często można nadziać się tam na nieuczciwe osoby, które chcą wyłudzić od nas pieniądze. Co chwila słyszymy przecież o oszustach, którzy wykorzystują serwis dla własnych korzyści.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

To jednak nie stanowi przeszkody, ponieważ z serwisu korzystają osoby w całej Polsce, a właściciele starają się jak najszybciej wyłapywać tego typu oszustów. W serwisie znajdziemy również funkcje bezpiecznego płacenia, jednak sprzedający i kupujący mogą uzgodnić formę zapłaty, np. z przelewem na konto. W takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność.

Źródło

1 - ilość komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama