Już niedługo na OLX wymagana będzie opłata serwisowa. Co to oznacza?

OLX to niezwykle popularny i przede wszystkim darmowy portal z ogłoszeniami. Każdy, kto chce coś sprzedać, wymienić lub oddać może bez problemu umieścić tam swoje ogłoszenie. Wraz z 25 października regulamin portalu ulegnie zmianie i zostanie wprowadzona opłata serwisowa. O co chodzi?

OLX wprowadza nowy regulamin

Nowy regulamin zostanie wprowadzony 25 października bieżącego roku. Głównymi zmianami będą modyfikacje regulaminu dotyczące usług „Przesyłka” oraz „Płatność OLX”. Efektem tego może być konieczność umieszczenia opłaty serwisowej przez kupujących. Ważne jest jednak to, że nowe zasady w regulaminie nie będą obejmować tych ogłoszeń dodanych przed wprowadzeniem nowego regulaminu.

Jak będzie prezentował się cennik? Według zapewnień właścicieli serwisu największa kwota, jaką będzie trzeba zapłacić to 50 złotych brutto. Kwota będzie doliczona do ceny produktu, za który będziemy chcieli zapłacić za wykorzystaniem funkcji „Płatność OLX”. W przypadku, kiedy ustalimy inną formę dokonania transakcji, opłata serwisowa nie będzie obowiązywać.

Serwis łatwym celem dla oszustów

Portal z ogłoszeniami OLX to bardzo przydatne narzędzie w sieci, w którym możemy znaleźć dosłownie wszystko. Niestety, z racji tego, że serwis jest darmowy, bardzo często można nadziać się tam na nieuczciwe osoby, które chcą wyłudzić od nas pieniądze. Co chwila słyszymy przecież o oszustach, którzy wykorzystują serwis dla własnych korzyści.

Przeczytaj także: Nowa forma oszustw na OLX! Uważajcie podczas zakupów!

To jednak nie stanowi przeszkody, ponieważ z serwisu korzystają osoby w całej Polsce, a właściciele starają się jak najszybciej wyłapywać tego typu oszustów. W serwisie znajdziemy również funkcje bezpiecznego płacenia, jednak sprzedający i kupujący mogą uzgodnić formę zapłaty, np. z przelewem na konto. W takich sytuacjach trzeba zachować szczególną ostrożność.

Źródło

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!