Użytkownicy skarżą się na problemy z Android 12. Warto instalować?

Szósta generacja smartfonów Google Pixel przyniosła długo oczekiwaną premierę nowego systemu Android 12. Jak się jednak okazuje, użytkownicy, którzy korzystają już z najnowszej wersji systemu, zgłaszają problemy z jego działaniem. 

Google wraz z premierą smartfonów Pixel 6 prezentuje system Android 12

Premiera nowych smartfonów Google Pixel 6 i 6 Pro była sporym wydarzeniem w świecie technologii. Smartfony dostały odświeżony i świetnie prezentujący się design i pracują pod okiem autorskiego chipsetu giganta z Mountain View. Urządzenia te zostały ciepło przyjęte wśród fanów smartfonów marki, które od zawsze stawiały na wydajność oraz bardzo dobre właściwości fotograficzne. 

Przeczytaj także: Jeśli tak będzie wyglądał tablet Google Pixel, to już go zamawiam!

Reklama

Zaprezentowanie nowych smartfonów od Google wiązało się także z premierą najnowszej odsłony systemu firmy z Mountain View. Android 12 nie tylko napędza nową generację smartfonów Pixel, ale również trafił do starszych modeli telefonów amerykańskiego giganta wyszukiwarkowego. To właśnie użytkownicy m.in. Google Pixel 5 skarżą się na problemy w działaniu systemu. 

Czy warto instalować nowy system?

Właściciele smartfonów Google sprzed lat, zwłaszcza ci, którzy korzystają z Google Pixel 5, skarżą się na działanie nowego systemu Android 12. Pierwsza stabilna wersja OS trafiła do nich wraz z premierą kolejnej generacji smartfonów. Według raportów pojawiających się w sieci użytkownicy starszych modeli sygnalizują m.in. o niepoprawnym działaniu technologii rozpoznawania twarzy, czy zdecydowanie skrócony czasie pracy na baterii swoich smartfonów. 

To jednak nie wszystko, ponieważ pojawiły się również głosy mówiące o tym, że wiele aplikacji nie działa poprawnie po zainstalowaniu ich na systemie Android 12. Programy nagle się wyłączają, jednak nie jest to wina samego systemu, a twórców aplikacji, którzy nie zdążyli wydać stosownej aktualizacji. Warto sobie zadać więc pytanie, czy nie lepiej poczekać na pierwszą łatkę, która wyeliminuje wymienione błędy?

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama