W końcu jest! Ciemny tryb Google dostępny!

Przesiadywanie na komputerze po zmroku wiąże się bardzo często z patrzeniem na strony z białym tłem. Dlatego też użytkownicy stosują ciemne motywy, które pozwalają odpocząć oczom. Twórcy strony i serwisów również wdrażają taki design, a jednym z ostatnich serwisów, które testowały takie rozwiązanie, było Google. Koniec czekania, ponieważ ciemny tryb Google zaczyna być udostępniany użytkownikom!

Ciemny tryb Google trafia do użytkowników

Wielu producentów aplikacji oraz systemów operacyjnych decyduje się na wykorzystanie ciemnego trybu w swoich produktach. Takie rozwiązanie możemy zobaczyć również na wielu serwisach. Przykładem może być tutaj YouTube, który pozwala na jego szybkie włączenie. Przeglądanie treści przy włączonym ciemnym trybie jest wygodniejsze dla oczu, zwłaszcza po zmroku. Google od jakiegoś czasu testowało to rozwiązanie w swojej wyszukiwarce i wychodzi na to, że testy zakończyły się pomyślnie.

Ciemny tryb Google został udostępniony użytkownikom. Przeglądanie treści na wyszukiwarce będzie teraz zdecydowanie bardziej wygodne, co wpłynie na komfort użytkowania komputera po zmroku. Włączenie wyszukiwarki Google z białym, oślepiającym motywem nie było dobrą decyzją w nocy. Teraz to się zmieni, ponieważ gigant wprowadził nową funkcję do ogólnego obiegu.

Jak włączyć ten tryb?

W sieci pojawiły się głosy, że ciemny tryb Google został udostępniony do użytku. Na tę chwilę nie każdy użytkownik może z niego korzystać, dlatego też musimy uzbroić się w cierpliwość. Jego aktywacja jest prosta i można ją wykonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to komunikat, który pojawia się w momencie, kiedy wyszukamy dowolne hasło. Pojawi się on nad wynikami wyszukiwania.

Drugim sposobem jest manualna aktywacja trybu. Po wyszukaniu dowolnego hasła, w prawym górnym rogu wyszukiwarki Google znajdzie się koło zębate. Wystarczy kliknąć w ustawienia i ręcznie włączyć ciemny tryb Google. Opcja ta znajduje się na samym dole listy. Jeśli jeszcze jej tam nie macie, to zapewne pojawi się ona u was w niedalekiej przyszłości! Warto jednak zaznaczyć, że opcja ta dostępna jest jedynie na desktopowej wyszukiwarce.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Nowy Need for Speed Unbound będzie wydany jeszcze w 2022 r

Dosyć długo, bo już trzy lata Electronic Arts każe...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj