Site icon MenWorld.pl

W kontrakcie 8 mln euro. Chciał wykiwać rząd, a nie zarobi nic

Jordan Henderson to legenda Liverpoolu, która wraz z rozpoczęciem tego sezonu dołączył do Al-Ettifaq. Piłkarz w kontrakcie miał zapisane kilka milionów euro, jednak okazuje się, że może nie zobaczyć z tej kwoty ani centa. Chciał oszukać system podatkowy w Anglii.

W kontrakcie miliony, a grał za darmo

33-letni zawodnik przed rozpoczęciem tego sezonu zdecydował się na opuszczenie Premier League i skusił się na wysokie zarobki, jakie oferują kluby z Arabii Saudyjskiej. Jordan Henderson ostatecznie zdecydował się na przenosiny do Al-Ettifaq, który obecnie znajduje się na 8. miejscu w tamtejszej lidze.

Przeczytaj także: Benzema chce wrócić do Europy! Arabia Saudyjska nie taka fantastyczna?

W kontrakcie 8 mln euro. Chciał wykiwać rząd, a nie zarobi nic. Fot. Author Unknown/Twitter
W kontrakcie 8 mln euro. Chciał wykiwać rząd, a nie zarobi nic. Fot. Author Unknown/ Twitter @SportBible

Niestety, Anglik nie zbyt dobrze zadomowił się w tamtejszym kraju i po pół roku chce opuścić Arabię Saudyjską. Celem jest oczywiście powrót do Europy. To jednak niejedyny problem pomocnika, ponieważ przez ostatnie 6 miesięcy grał on za darmo, mimo że w swojej umowie z klubem miał zarobić miliony euro!

Jordan Henderson wróci do Europy bez zarobionego centa?

Jak podaje angielski dziennik “The Telegraph”, Jordan Henderson przez ostatnie pół roku grał w Al-Ettifaq całkowicie za darmo. Powodem była chęć oszukania systemu podatkowego w Anglii. 33-letni zawodnik nie chciał płacić wysokich podatków, przez co odraczał swoje wynagrodzenie maksymalnie, jak się dało.

W kontrakcie 8 mln euro. Chciał wykiwać rząd, a nie zarobi nic
Jak podaje The Telegraph, Henderson miał zarabiać 350 tys. funtów tygodniowo. Tych pieniędzy może nie dostać. Fot. The Telegraph

Anglik chce powrócić na Stary Kontynent, a co za tym idzie rozwiązać kontrakt ze swoim dotychczasowym klubem. Piłkarz za sezon miał zarobić prawie 7 milionów funtów (8 mln euro), jednak w tej sytuacji może dojść do tego, że powróci do Europy bez zarobionego centa! Pomocnik ma zasilić Ajax Amsterdam.

W kontrakcie 8 mln euro. Chciał wykiwać rząd, a nie zarobi nic_1
Jak podaje Fabrizio Romano, Anglik ma zostać piłkarzem Ajaxu Amsterdam. Fot. Fabrizio Romano

Źródło: The Telegraph/ Fot. Twitter @SportBible

Exit mobile version