W tym roku na rynek trafi zwijany i laserowy telewizor od HiSense!

Producenci telewizorów prześcigają się w tym, kto wykorzysta bardziej zaawansowaną technologię. Zwijane wyświetlacze to co, do czego dąży każdy producent. HiSense, chińskie przedsiębiorstwo zapowiedziało, że ich zwijany i laserowy telewizor trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku!

HiSense zapowiada rewolucyjny telewizor

Podczas 3. edycji Global Laser Display Technology and Industry Development Forum HiSense zaprezentowało projekt urządzenia, który wykorzystuje technologię wyświetlania laserowego. Nowy telewizor chińskiego producenta został wyposażony w zwijany ekran. Jest to pierwszy telewizor tego typu na świecie, dlatego też śmiało można powiedzieć, że producent z Państwa Środka zaprezentował rewolucyjne urządzenie.

Przeczytaj także: YouTube wprowadza nową opcję, którą docenią twórcy!

Zaprezentowany przez HiSense telewizor ze zwijanym ekranem i laserową technologią wyświetlania obrazu ma mieć przekątną 77-cali. Urządzenie będzie zdolne do wyświetlania obrazu w rozdzielczości 4K UHD. Producent zapowiada, że jasność wyświetlanego obrazu będzie sięgać 350 nitów. Telewizor będzie oferował dźwięk DTS-X, Dolby Audi czy DTS-HD, a przygotowaniem zestawu dźwiękowego zajęła się firma Harman&Kardon.

HiSense

Technologia laserowa przyszłością?

HiSense zastosowało w opisywanym telewizorze technologię laserową, której jest autorem. O czym tak naprawdę mówimy? W tym przypadku obraz wyświetlany jest przez specjalną konsolę i rzutowany jest na powierzchnię ekranu. Można to porównać z rzutowaniem obrazu przez rzutnik na ścianę. Telewizor sam nie wyświetla obrazu, jak to jest w przypadku standardowych telewizorów. Technologię tę wykorzystano już w modelu Sonic Screen laser.

Chiński producent nie zdradził, jednak kiedy dokładnie zwijany telewizor z właśnie tą technologią trafi do sprzedaży. Według zapowiedzi ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Nie podana została także cena telewizora, jednak co ciekawe, telewizor można zarezerwować w sklepie internetowym JD.com. Rezerwacja kosztuje około 60 groszy, czyli 1 juana.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!