81
Views

Z serwisu YouTube korzysta miliardy ludzi na całym świecie, dlatego też sekcja komentarzy często wymieszana jest różnymi językami. Google chce, aby każdy użytkownik, jak i twórca zrozumiał, to, co inni mają do powiedzenia na temat danego wideo, dlatego też wprowadza nową funkcję tłumaczenia komentarzy.

YouTube wprowadza nową funkcję

Google, które jest właścicielem YouTube, chce wpłynąć na komfort korzystania ze swojego serwisu wideo. Dlatego też wprowadza nową funkcję, która pozwoli poznać nam opinię użytkowników z całego świata na temat danego wideo. Aplikacja mobilna zyskała funkcję tłumaczenia komentarzy. Opcja ta z pewnością przyda się twórcom, którzy będą wiedzieć, czego potrzebuje ich zagraniczna publika niekomunikująca się w języku angielskim czy ojczystym twórcy.

Bardzo wiele osób po prostu lubi czytać komentarze, a z racji tego, że z YouTube korzystają miliardy użytkowników na całym świecie, sekcja komentarzy jest przepełniona różnymi językami. Język angielski w większości przypadków nie stanowi problemu. Zdecydowanie gorzej jest w przypadku innych języków, dlatego też Google przychodzi z nową funkcją, która rozwiąże ten problem.

Funkcja przeszła wszystkie testy i jest gotowa do użycia

YouTube wprowadziło funkcję automatycznego tłumaczenia komentarzy w sierpniu tego roku dla subskrybentów wersji Premium serwisu. Najwidoczniej testy te przebiegły pomyślnie, ponieważ Google zdecydowało się na wprowadzenie funkcji do ogólnego obiegu. Tłumacz komentarzy obsługuje ponad 100 języków, co ma pozytywnie wpłynąć na komunikację w komentarzach pod filmami.

Przeczytaj także: Jak pobrać muzykę z YouTube? Jest na to prosty sposób

Funkcja będzie można uruchomić za pomocą specjalnego przycisku, który umieszczono w sekcji komentarzy. Oczywiście uspokajamy wszystkich użytkowników, którzy nie chcą korzystać z tej funkcji. Tłumaczenie komentarzy na YouTube można w dowolnej chwili włączyć i wyłączyć. Google powoli wdraża nową funkcję do ogólnego obiegu.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.