84
Views

Nadchodzi święto fanów “rudego alkoholu”. Whisky Live Warsaw 2022, a więc dziewiąta edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28-29.10. Nowością jest lokalizacja. Tym razem wykorzystane będzie Centrm Konferencyjne znajdujące się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa.

Na 2300 m2 przestrzeni pojawi się szereg stoisk, które będą zachęcać uczestników wydarzenia do degustacji ciekawych trunków. Tym razem mowa o ponad 80 wystawcach z całego świata! Mowa o globalnych koncernach, jak i małych, craftowych destylarniach oraz niezależnych bottlerach. Warto również zauważyć, że oprócz whisky będziemy mogli spróbować innych mocnych alkoholi, takich jak między innymi gin czy rum. Warto tu wyróżnić przede wszystkim debiutanta – Belgian Owl, a więc belgijskiego producenta single malt. Co ciekawe, pojawi się również inny kraj, który dla whisky jest egzotyką. Mowa o… włoskim Samaroli. W Warszawie obecny będzie również Mark Reynier, były właściciel destylarni Bruichladdich, który ma aż 40-letnie doświadczenie w branży. Pojawi się również Serge Valentin – właściciel bloga Whiskyfun.com.

Whisky Live Warsaw 2022. 9 edycja odbędzie się 28-29.10
Whisky Live Warsaw 2022. 9 edycja odbędzie się 28-29.10

Whisky Live Warsaw 2022 – 9 edycja wydarzenia

Jak już wspominałem, nie samym whisky będziemy mogli się częstować, chociaż ona oczywiście będzei podczas eventu “grać pierwsze skrzypce”. Osoby, które zdecydują się uczestniczyć w wydarzeniu będą mogli spróbować likier na bazie whisky single malt z dodatkiem miodu. Mowa o Bruadar Whisky Liqueur. Pojawi się również gin dojrzewający w beczkach po Sherry, tequilli, czerwonym winie czy burbonie. Spróbujemy również Wee Smoky, a więc szkocką whisky grain (zbożową), która dojrzewa w beczkach po dymnej whisky. Ciekawie zapowiada się również Bain’s Cape Mountain, a więc single grain, która jest destylowana w stu procentach z afrykańskiej żółtej kukurydzy.

Whisky Live Warsaw 2022. 9 edycja odbędzie się 28-29.10
Whisky Live Warsaw 2022. 9 edycja odbędzie się 28-29.10

Organizatorzy zadbali również o bogatą ofertę sesji Masterclass, podczas których będzie można posmakować unikalnych trunków. Przykłady? Między innymi signle cask whisky Glenfarclas z sześciu różnych dekad rocznikowych. Wyznaczono rówież specjalną Strefę Cygarową. Krótko mówiąc – będzie się działo.

Whisky Live Warsaw 2022 – bilety

Jak zdobyć bilet na Whisky Live Warsaw 2022? To proste. Wystarczy wejść na stronę by zakupić bilet jednodniowy lub dwudniowy. Są tam również dostępne bilety na sesje Masterclass, aczkolwiek radzę się spieszyć – sprzedają się jak “świeże bułeczki”. Dodam jeszcze, że każdy uczestnk otrzyma kieliszek oraz wodę. Warto wiedzieć, że limitowane, droższe wersje trunków są dodatkowo płatne. Podczas Whisky Live Warsaw 2022 będzie można zakupić pełne butelki alkoholi w promocyjnych cenach.

Szczegółowe informacje na temat eventu można znaleźć na tej stronie. Oczywiście, i my pojawimy się podczas tego wydarzenia, aby przygotować dla Was relację. Warto jednak odwiedzić Warszawę osobiście, aby posmakować ciekawie zapowiadających się trunków. Szczerze polecam!

Whisky Live Warsaw 28-29.10 2022 - nadchodzi 9 edycja
Whisky Live Warsaw 28-29.10 2022 – nadchodzi 9 edycja
Kategoria artykułu
Świat dorosłych
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.