Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy

Salma al-Shehab została skazana na więzienie za krytykowanie rządu. Mowa o 34 latach, które spędzi za kratkami. Wszystko przez wpisy na Twitterze, które nie spodobały się rządowi Arabii Saudyjskiej.

Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy
Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy.

Saudyjka od 2018 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Dwa lata temu została aresztowana, kiedy była na wakacjach. Co prawda nie krytykowała rządu, ale na swoim profilu na Twitterze, który obserwowało około 2500 użytkowników przesyłała dalej posty aktywistów. Na początku mówiło się o trzech latach więzienia, jednak ostatecznie Salma el-Shehab została skazana do 34 lata więzienia oraz zakazano jej podróży przez ten sam czas po wyjściu z więzienia. To oznacza jedno – Saudyjka nie może już opuścić nigdy Arabii Saudyjskiej.

Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy

Jakie zarzuty zostały przedstawione wspomnianej kobiecie? Przede wszystkim wsparcie dla osób, które chcą wywołać niepokój społeczny. Mało tego, Salma el-Shehab to nie jedyna osoba, która została zatrzymana za wspomnianą aktywność na Twitterze. Według Al-Haidari, która pracuje w Freedom Initiative, mowa o setkach innych kobiet, którym również postawiono zarzuty.

Na chwilę obecną nie ma żadnego komentarza – zarówno ze strony Arabii Saudyjskiej, jak i Twittera. Warto jednak zauważyć, że Mohamed Bin Salman (książę tego kraju) ma udziały w spółce, a więc może mieć duży wpływ na brak reakcji ze strony popularnego portalu społecznościowego.

Źródło informacji: DW.com.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Kolejna firma zhakowana. Tym razem jest to 2K Games

Przez ostatnie dni jesteśmy świadkami zmasowanych ataków hakerów na...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...

Aplikacja Biedronka cieszy się ogromną popularnością

Sieć sklepów Biedronka pochwaliła się wynikami popularności jakie osiągnęła...

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Przeciek GTA 6. Rockstar wydaje oświadczenie. Hakerzy szantażują!

Przeciek GTA 6, który wydarzył się na weekendzie, mocno...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.