Salma al-Shehab została skazana na więzienie za krytykowanie rządu. Mowa o 34 latach, które spędzi za kratkami. Wszystko przez wpisy na Twitterze, które nie spodobały się rządowi Arabii Saudyjskiej.

Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy
Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy.

Saudyjka od 2018 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Dwa lata temu została aresztowana, kiedy była na wakacjach. Co prawda nie krytykowała rządu, ale na swoim profilu na Twitterze, który obserwowało około 2500 użytkowników przesyłała dalej posty aktywistów. Na początku mówiło się o trzech latach więzienia, jednak ostatecznie Salma el-Shehab została skazana do 34 lata więzienia oraz zakazano jej podróży przez ten sam czas po wyjściu z więzienia. To oznacza jedno – Saudyjka nie może już opuścić nigdy Arabii Saudyjskiej.

Więzienie za krytykowanie rządu. 34-latka ma spore problemy

Jakie zarzuty zostały przedstawione wspomnianej kobiecie? Przede wszystkim wsparcie dla osób, które chcą wywołać niepokój społeczny. Mało tego, Salma el-Shehab to nie jedyna osoba, która została zatrzymana za wspomnianą aktywność na Twitterze. Według Al-Haidari, która pracuje w Freedom Initiative, mowa o setkach innych kobiet, którym również postawiono zarzuty.

Na chwilę obecną nie ma żadnego komentarza – zarówno ze strony Arabii Saudyjskiej, jak i Twittera. Warto jednak zauważyć, że Mohamed Bin Salman (książę tego kraju) ma udziały w spółce, a więc może mieć duży wpływ na brak reakcji ze strony popularnego portalu społecznościowego.

Źródło informacji: DW.com.