Wilk Elektronik, właściciel GoodRam ofiarą włamania?

Jeśli to nie żart, Wilk Elektronik, właściciel GoodRam jest ofiarą włamania. Chodzi o atak na serwer poczty. Co gorsze, podobna sytuacja miała już miejsce w tym roku, dlatego albo otrzymałem wiadomość z opóźnieniem albo faktycznie cyberprzestępcy znów dostali się do danych popularnej polskiej firmy.

Dostałem dziś na swoją skrzynkę pocztą wiadomość pochodzącą z adresu goodram.com, a więc wydaje się, że wszystko wydaje się być prawdziwe. Firma informuje, że doświadczyła incydentu bezpieczeństwa związanego z atakiem na serwer poczty. Według wiadomości istnieje prawdopodobieństwo, że cyberprzestępcy dotarli do korespondencji elektronicznej, która może być wykorzystana do tworzenia fałszywych wiadomości. Treści te mogą być podpisane nazwiskiem pracownika, a także zawierać treść oryginalnej korespondencji. Rzecz jasna, finalnie wiadomość ma zachęcić nas do klikania w niebezpieczne linki.

Chińscy hakerzy wykorzystują lukę w Microsoft Office oszustwo
Wilk Elektronik, właściciel GoodRam ofiarą włamania?

Wilk Elektronik, właściciel GoodRam ofiarą włamania?

Czy polski producent sprzętu komputerowego, znanego przede wszystkim z pamięci RAM oraz nośników danych faktycznie padł ofiarą przestępców? Być może tak, skoro otrzymałem taką wiadomość, aczkolwiek zaskakujące jest to, że o tej sprawie wspominał pod koniec marca portal Telepolis. Analizując treść newsa, która również została opublikowana przez Niebezpiecznik dochodzę do wniosku, że już wtedy klienci, a raczej wszyscy ci, którzy mieli jakąkolwiek styczność z domeną goodram.com, mogli paść ofiarą ataku.

Dlaczego więc dopiero teraz dostaję identycznego maila? Być może faktycznie to drugi raz, kiedy Wilk Elektronik musi ratować się przed atakiem cyberprzestępców. Podobno o zdarzeniu został powiadomiony Prezes UODO. Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie szybko wyjaśniona.

Wilk Elektronik, właściciel GoodRam ofiarą włamania
Wilk Elektronik, właściciel GoodRam ofiarą włamania?

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Poczta Polska podnosi ceny paczek i listów od 1 października

Poczta Polska podjęła decyzję o podniesieniu cen usług począwszy...

Pierwsi producenci już prezentują karty RTX 4090 i RTX 4080

Po wczorajszej prezentacji nowych kart graficznych od NVIDII sieć...

Rosja nie zagra na Euro 2024! Sborna wyrzucona z turnieju!

Reprezentacja Sbornej, jak i wszystkie rosyjskie kluby zostały wyrzucone...

Premiera kart AMD Radeon RX 7000 będzie 3 listopada

W dniu kiedy NVIDIA prezentowała najnowsze układy kart graficznych,...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.