132
Views

Serwis ByteDance jest obecnie najpopularniejszą społecznościówką na świecie. Dlatego też jest celem wielu internetowych przestępców. Hakerzy stwierdzili, że wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok. Firma zaprzecza i twierdzi, że nie ma żadnych śladów włamania.

Wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Nie ma na to dowodów

TikTok na pewno nie może narzekać na brak zainteresowania wśród użytkowników. To przekłada się na to, że jest on również celem hakerów, którzy tylko czyhają na to, aby wykraść dane popularnego medium społecznościowego.

TikTok będzie płatny? Startuje program subskrypcji Hakerzy wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Firma zaprzecza!
Hakerzy wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Firma zaprzecza!

Przeczytaj także: ByteDance, firma, do której należy TikTok, planuje stworzenie własnego procesora!

Pewna grupa hakerów ogłosiła, że wykradła dane ponad miliarda użytkowników TikTok. W ręce cyberprzestępców rzekomo wpadło aż 790 GB danych. Firma podaje jednak, że do włamania nie doszło. Włamanie nie byłoby małe, ponieważ mowa tutaj o danych ponad miliarda użytkowników serwisu!

Firma wszystkiemu zaprzecza

Hakerzy wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Tak twierdzą cyberprzestępcy, jednak oświadczenie przedstawiciela platformy mówi zupełnie co innego. Maureen Shanahan potwierdza, że próbki danych, które rzekomo zostały wykradzione, są dostępne publiczne, a ich testy potwierdziły, że nie doszło do naruszenia systemów, sieci lub bazy danych.

Chińscy hakerzy wykorzystują lukę w Microsoft Office oszustwo Hakerzy wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Firma zaprzecza!
Hakerzy wykradli dane ponad miliarda użytkowników TikTok? Firma zaprzecza!

790 GB danych to bardzo dużo, zwłaszcza, hakerzy twierdzą, że wykradli dane ponad miliarda użytkowników. Testy przeprowadzone przez firmę potwierdzają jednak, że do żadnych włamań nie doszło, więc być może cyberprzestępcy chcą po prostu narobić wokół siebie szumu. Za rzekomym atakiem miała stać grupa AgainstTheWest. Twierdzi ona, że weszli oni również w posiadanie danych z komunikatora WeChat.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.