Wykryto irytujący błąd w iOS 15. Nie pomaga nawet kopia danych!

System iOS 15 został zaprezentowany 21 września. Od tego momentu użytkownicy smartfonów iPhone 6s wzwyż mogli zainstalować najnowszą wersję oprogramowania. Okazuje się jednak, że ta wersja iOS posiada bardzo irytujący błąd. Chodzi konkretnie o zdjęcia w aplikacji Messages, które mogą zostać skasowane.

Błąd powoduje, że system iOS 15 usuwa zdjęcia

Jak podaje portal MacRumors, błąd w iOS 15 nie jest tak groźny i pospolity, jak mogłoby się wydawać. Według portalu dotyczy on jedynie osób, które mają w zwyczaju kasowania swoich konwersacji w aplikacji Messages. Zdjęcia usuwane są w momencie, kiedy użytkownik zapisze je na rolce aparatu, a całą konwersację usunie z telefonu. Jeśli wykonamy taki krok, to zdjęcie zniknie z naszej galerii.

ios 15
Wykryto irytujący błąd w iOS 15. Nie pomaga nawet kopia danych!

Co dziwniejsze, w momencie, kiedy wykonamy kopię zapasową na iCloud, zdjęcie, które wcześniej znajdowało się w rolce aparatu, zniknie i nie będzie sposobu na jego odzyskanie. Uspokajamy więc, że osoby, które prowadzą rozmowy pełne zdjęć, mogą spać spokojnie, o ile nie mają w zwyczaju usuwać pełnych wątków. Prawdopodobnie problem ten Apple usunie przez przy nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 15.

Reklama

Apple w tarapatach?

Pojawia się coraz więcej niezbyt pozytywnych wiadomości dla amerykańskiego producenta. Opisany błąd w iOS15 nie jest dużym problemem, więc gigant z Cupertino bez problemu sobie z nim poradzi. Firma Tima Cooka ma twardszy orzech do zgryzienia. Przede wszystkim Unia Europejska chce wprowadzić jeden port ładowania dla wszystkich smartfonów. To najmocniej dotyka Apple, które przecież korzysta ze swojego autorskiego złącza Lightning.

Przeczytaj także: Apple postawi na USB typu C? Może zostać zmuszone!

Apple może mieć również problemy w Chinach. Tamtejszy rząd rozpoczął wprowadzenie programu energooszczędności w prowincjach, w których m.in. Apple posiada swoje fabryki produkcyjne. Władze Państwa Środka, w celu zmniejszenia emisji zanieczyszczeń, będą wyłączać prąd fabrykom na kilka dni w miesiącu. Na domiar tego wszystkiego w sieci pojawiły się informacje na temat wadliwych ekranów w iPad mini 6. gen., które mogą powodować nudności.

Źródło: MacRumors

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama