Xiaomi ma kłopoty w Indiach. Skonfiskowano aż 725 mln USD!

Chiński gigant elektroniczny ma spory problem. Jak podają najnowsze informacje, władze Indii skonfiskowały aż 725 mln dolarów od Xiaomi. Wszystkie środki pochodziły z lokalnych banków, co jest dowodem na to, że firma wykonywała nielegalne przelewy na rzecz zagranicznych podmiotów. Miały to być opłaty licencyjne.

Indie skonfiskowały ponad 725 mln dolarów USD z kont chińskiej firmy

Xiaomi ma spore kłopoty. Okazuje się, że władze Indii skonfiskowały ponad 725 miliony dolarów amerykańskich z konta bankowego Xiaomi Technology India Private Limited. Powodem były nielegalne przelewy na rzecz zagranicznych podmiotów, które miały być rzekomymi opłatami licencyjnymi.

Przeczytaj także: Telegram dostanie wersję premium? Trwają testy!

Jak pokazało dochodzenie lokalnych władz, chiński gigant elektroniczny przekazał 55,5 miliardów rupii, czyli równowartość ponad 725 milionów dolarów amerykańskich trzem zagranicznym podmiotom. Jeden z nich należał do grupy firmy z Państwa Środka. To nie pierwsza taka sytuacja związana z chińską firmą w Indiach. W grudniu poprzedniego roku wyszło na jaw, że producent uchylał się od płacenia podatku dochodowego w Indiach.

Xiaomi twierdzi, że nic nie zrobiło. Prawo mówi inaczej!

Jak mówią najnowsze informacje, władze Indii skonfiskowały ponad 725 mln dolarów USD z konta Xiaomi Technology India Private Limited. Firma przekazywała pieniądze zagranicznym przedmiotom, pod pozorem opłat licencyjnych. Jedna z firm należała do grupy giganta, a pozostałe dwa przelewy także były bardzo korzystne dla podmiotów z grupy chińskiego giganta.

Dochodzenie zostało prowadzone w sprawie praktyce biznesowych, których miało dopuścić się przedsiębiorstwo. Głównym podejrzeniem było naruszenie prawa dewizowego w tym kraju. Ogromne środki. „Opłaty licencyjne” o których mowa, zostały przekazane zagranicznym spółkom przez Xiaomi Technology India Private Limited na zalecenie firmy matki. Efektem tego było naruszenie 4 ustawy o zarządzaniu walutą zagraniczną, która została ustanowiona w Indiach w 1999 roku. W skrócie żadna osoba zamieszkała w Indiach nie może przekazać środków walutowych poza granice tego kraju.

Oświadczenie firmy w tej sprawie możecie przeczytać poniżej:

Źródło: Twitter

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Instagram postanowił wydłużyć Stories. Potrwają zdecydowanie dłużej! Ile?

Stories najczęściej narzędzie używane przez użytkowników popularnego serwisu społecznościowego....

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj