Xiaomi pnie się w górę! Zaraz wyprzedzi Samsunga?

W ostatnim czasie popularność smartfonów Xiaomi poszybowała mocno w górę. Smartfony chińskiego producenta łączą w sobie wydajność, bardzo dobre wykonanie i atrakcyjną cenę, która przyciąga klientów. Nic więc dziwnego, że urządzenia są tak często wybierane. Teraz potwierdzają to najnowsze dane!

Xiaomi pnie się w górę

W sieci pojawił się raport Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker od IDC (International Data Corporation), który przedstawił wyniki producentów smartfonów za drugi kwartał 2021 roku. Bazując na danych, możemy potwierdzić, że rynek smartfonów stał się o 13,2% większy niż rok temu. Jeśli chodzi o producentów smartfonów, to w dalszym ciągu liderem na rynku pozostaje Samsung, jednak po piętach depcze mu Xiaomi!

Przeczytaj także: Xiaomi idzie po swoje! Zostawia w tyle Apple!

Ostatnie 12 miesięcy było bardzo dobre dla chińskiego producenta smartfonów. Xiaomi zanotowało aż 86,6 wzrost popularności, co sprawiło, że wyprzedziło m.in. Apple, Vivo i Oppo. Raport od IDC pokrywa się z innymi raportami, które pojawiły się w sieci w ostatnim okresie. Wszystkie są dowodem na to, że Xiaomi nie jest już drugorzędnym producentem smartfonów, a może być stawiane w jednej linii z Samsungiem i Apple.

Samsung czuje oddech konkurencji

Raport od IDC potwierdza świetne decyzje chińskiego przedsiębiorstwa, które stało się drugim największym dostawcą smartfonów na świecie. Patrząc na dane, możemy zobaczyć, że Samsung w sprzedał już 59 miliona urządzeń na całym świecie. Drugi stopień podium zajmuje wspomniane Xiaomi, które ma na swoim koncie 53,1 miliona smartfonów. Podium zamyka Apple z wynikiem 44.2 miliona telefonów na całym świecie. Poza podium znalazło się Oppo (32,8 mln) i Vivo (31,6 mln). Pozostałe firmy wygenerowały liczbę 92,4 mln smartfonów na rynku, co daje 29,5 proc. urządzeń na całym rynku.

Xiaomi
Xiaomi pnie się w górę! Zaraz wyprzedzi Samsunga?

Sugerując się danymi z raportu IDC, możemy śmiało powiedzieć, że Samsung czuje już oddech Xiaomi na swoich plecach. Jeśli taki stan rzeczy się utrzyma i chiński producent z kwartału na kwartał będzie notował tak duży wzrost popularności, to w końcu prześcignie on Samsunga, który od kilku lat króluje na tej liście. W 2021 roku na rynek wprowadzono około 313,2 miliona smartfonów, co oznacza wzrost o 13,2% względem analogicznego okresu sprzed roku.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Discord będzie płatny? Tak, spodziewajcie się abonamentu

A jednak, stało się. Discord będzie płatny. Na szczęście...

Twoje stare BMW może być lepsze niż nowe!

Po co kupować nowe, skoro twoje stare BMW może...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!