Użytkownicy, którzy korzystają z YouTube Premium mogą liczyć na wiele przydatnych funkcji. Najważniejsza to brak reklam oraz słuchanie muzyki przy zablokowanym ekranie. Teraz dostaną oni nową możliwość, ponieważ Google wprowadziło funkcję pobierania materiałów na komputer PC.

Google testuje nowe funkcje w swoim serwisie

Google cały czas rozwija swoje serwisy. Nowe rozwiązania mają wpłynąć na wysoki komfort użytkowania portali. W ostatnim czasie w wyszukiwarce pojawiły się tryb nocny, który zwiększa komfort korzystania po zmroku. Teraz nową i przydatną dla wielu funkcję zyska YouTube Premium. Serwis, który po zakupie subskrypcji pozwala na słuchanie muzyki z wyłączonym ekranem oraz oglądanie materiałów bez reklam pozwoli na coś więcej.

Przeczytaj także: Jak pobrać muzykę z YouTube? Jest na to prosty sposób

Chodzi bowiem o pobieranie ulubionych materiałów na komputer PC. Funkcja ta oczywiście wcześniej była dostępna, jednak jedynie na urządzeniach mobilnych. Teraz osoby, które częściej korzystają z serwisu YouTube Premium na komputerach, również będą mogły to robić. Wiele serwisów korzysta z takiego rozwiązania, a najpopularniejszym jest Netflix.

YouTube Premium z nową funkcją

Możliwość pobierania materiałów na dysk lokalny przy wykorzystaniu YouTube Premium była możliwa jedynie na smartfonach czy tabletach. Teraz funkcję tę otrzymają także posiadacze komputerów PC i laptopów. Dotychczas jedynym sposobem na pobieranie materiałów było wykorzystywanie oprogramowania firm trzecich lub przeznaczonych do tego strony. To jednak nie było zbyt bezpieczne ze względu na potencjalną obecność złośliwego oprogramowania.

youtube premium
YouTube Premium pozwoli na pobieranie materiałów na komputer

Teraz jednak wszystko będzie odbywać się w prosty i bezpieczny sposób. Funkcja na Premium będzie testowana do 19 października tego roku. Pobieranie będzie możliwe za pomocą przeglądarek Opera, Microsoft Edge oraz Google Chrome. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie każdy będzie miał dostęp do tej funkcji.