YouTube usuwa filmy rozpowszechniające mylące informacje nt. COVID-19

W internecie znajdziemy wysyp fałszywych informacji, które w zależności od tematu mogą mniej lub bardziej zagrażać życiu. Tego typu materiałów zaczęło pojawiać się wielokrotnie więcej wraz ze startem pandemii. YouTube wziął sprawy w swoje ręce i usunął ponad milion filmów szerzących dezinformacje na temat wirusa COVID-19.

YouTube usuwa materiały z fałszywymi informacjami nt. COVID-19

Teorii spiskowych mówiących o tym, skąd wziął się COVID-19 i o tym, że w szczepionkach znajduje się chip, za pomocą którego Bill Gates będzie mógł nami sterować, jest pełno. Być może część z nich jest prawdą, jednak o tym raczej się nie dowiemy. Wiemy jednak, jak działa COVID-19 i do czego może doprowadzić. YouTube postanowił rozpocząć walkę z materiałami, które dezinformują użytkowników serwisu na temat wirusa.

Przeczytaj także: Jak pobrać muzykę z YouTube? Jest na to prosty sposób

Jak podaje Neal Mohan, dyrektor ds. produktów YouTube, serwis rozpoczyna walkę z rozpowszechnianiem fałszywych informacji. W jego wpisie na blogu możemy przeczytać, że tego typu wiadomości dostają się do ogółu w zastraszającym tempie i pora to ukrócić. YouTube rozpoczął już pierwsze kroki.

Z platformy zniknęło ponad milion materiałów z fałszywymi informacjami

Od momentu rozpoczęcia się pandemii COVID-19 z serwisu zniknęło ponad milion materiałów, które rozprzestrzeniają fałszywe informacje na temat koronawirusa. W większości tych przypadków na materiałach można było zobaczyć fałszywe lekarstwa i oszustwa, które mogły zagrozić życiu niejednego oglądającego.

covid-19 youtube
Z serwisu zniknęły treści dotyczące dezinformacji COVID-19.

Jak wybierane są te materiały? YouTube kieruje się faktami naukowymi na temat wirusa COVID-19, które udostępnione zostały przez organizacje zdrowotne CDC i WHO. Mohan podkreśla, że w przypadku niejednoznacznych informacji, serwis nie usuwa ich, podkreślają swobodę i wolność słowa.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Melvin Manhoef, legenda K1, kończy sportową karierę

Były przeciwnik Mameda Khalidova, Melvin Manhoef zakończył sportową karierę!...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj