128
Views

Smartfony iPhone to jedne z najpopularniejszych telefonów na świecie i zdecydowanie najbardziej dochodowy produkt w portfolio Apple. Co roku przedstawiany jest nowy model smartfona, jednak za 10 lat telefon ten zniknie z rynku. Urządzenia te zostaną zastąpione czymś bardziej futurystycznym!

Za 10 lat zobaczymy ostatnią generację iPhone

Każde urządzenie kiedyś zadebiutowało i prędzej czy później zostanie wycofane z rynku. Mogłoby się wydawać, że w przypadku smartfonów będzie nieco inaczej. W końcu są to urządzenia, z których korzystamy cały czas i trudno sobie wyobrazić, że wkrótce z nich zrezygnujemy. Koniec tych urządzeń jest bliższy, niż nam się wydaje.

Przeczytaj także: Macbook Pro ma kolejny problem! Tym razem z baterią!

Apple zdradziło, że za 10 lat smartfony iPhone zostaną zastąpione okularami wirtualnej rzeczywistości. To właśnie te urządzenia mają za 10 lat zdominować rynek i zastąpić dobrze znane nam smartfony. Apple stale rozwija swoje technologie AR i wydaje się, że wkrótce nasze telefony zamienimy na okularny do wirtualnej rzeczywistości.

Okulary do wirtualnej rzeczywistości to przyszłość

Pomimo tego, że wirtualna rzeczywistość jest stosunkowo nową technologią, to drzemie w niej ogromny potencjał, który Apple będzie chciało wkrótce wykorzystać. Plan zrezygnowania z telefonów iPhone za 10 lat wydaje się absurdalny, jednak w ciągu dekady wiele może się zmienić. To właśnie w okolicach 2032 roku po raz ostatni zobaczymy premier nowego iPhone’a.

apple iphone VR
Za 10 lat nie będzie już telefonów iPhone. Producent zdradza, co je zastąpi

Pierwsze efekty pracy Apple nad AR mamy zobaczyć podobno już w przyszłym roku. To właśnie w 2022 roku gigant z Cupertino ma zaprezentować swoje gogle VR, które w ostateczności zastąpią smartfony. Według cenionego analityka ds. Apple Ming-Chi Kuo, wprowadzenie technologii VR przez Apple obejmuje trzy fazy: zestaw słuchawkowy typu hełm w 2022 roku, okulary VR do 2025 roku i soczewki kontaktowe VR do na przełomie 2030 i 2040 roku.

Pierwszy duży krok w stronę wirtualnego świata wykonał Mark Zuckerberg, który skupia się na rozbudowaniu metaverse.

Źródło: MacRumors

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.