Site icon MenWorld.pl

Za najmocniejszego MacBook Pro kupisz bardzo dobre auto!

Wczoraj odbyło się wydarzenie podczas którego Apple zaprezentowało kilka nowych urządzeń. Głównym aktorem całego zamieszania były oczywiście nowe laptopy MacBook Pro. Urządzenie przeznaczone dla profesjonalistów w swojej najmocniejszej konfiguracji kosztuje tyle samo, co dobre auto. Ale czy kogoś to dziwi?

MacBook Pro oficjalnie zaprezentowany!

Przez pięć lat Apple nie wykazywało żadnych chęci zmiany designu komputerów z serii MacBook Pro. Praktyki tej nie da stosować się przez lata, dlatego też najnowsza seria laptopów spod znaku Pro przeszła modyfikację. Przede wszystkim amerykański gigant zdecydował się przywrócenie magnetycznego złącza ładowarki, którego użytkownikom laptopów Apple brakowało.

macbook pro
Za najmocniejszego MacBook Pro kupisz bardzo dobre auto!

Na obudowie nowego i przeprojektowanego komputera MacBook Pro, oprócz magnetycznego złącza znalazł się czytnik kart pamięci oraz złącze HDMI. Wszystkie urządzenia pracują na procesorach Apple Silicon i oczywiście oferują zdecydowanie bardziej wydajne podzespoły niż poprzednia generacja. Trzeba jednak przyznać, że jest drogo i to bardzo.

Apple wysoko ceni swoje nowe laptopy

Wszyscy mają świadomość, że urządzenia posiadające w nazwie Pro są droższe od podstawowych modeli. Tak samo jest oczywiście w przypadku nowych MacBooków. Podstawowa wersja MacBook Pro z procesorem Apple M1 Pro (8 rdzeni i 14-rdzeniowy GPU), 16 GB pamięci RAM i dyskiem 512 GB SSD kosztuje aż 10 799 PLN! Wersja o podobnej konfiguracji z 10-rdzeniowym CPU, 16-rdzeniowym GPU i dyskiem 1 TB została wyceniona na 13 299 PLN! Tyle samo kosztuje także model 16-calowy o tej samej konfiguracji, tylko że z dyskiem 512 GB. Wersja 1TB jest droższa o 1000 złotych.

Przeczytaj także: Straciłeś Apple ID? W odzyskaniu pomoże Ci wybrana przez Ciebie osoba

W ofercie pojawił się również jeszcze jeden procesor – Apple M1 Max. Najtańszy model z tym układem kosztuje aż 18 299 PLN. Na pokładzie znajdziemy Czip Apple M1 Max z 10-rdzeniowym CPU, 32-rdzeniowym GPU i 16-rdzeniowym systemem Neural Engine, 32 GB RAM i dysk 1 TB SSD. To jednak nie jest najdroższa wersja laptopa. Najmocniej skonfigurowany laptop z serii MacBook Pro z procesorem M1 Max kosztuje aż 33 649 zł! Za taką cenę można kupić bardzo dobre auto, którym pojeździmy kilka dobrych lat!

Exit mobile version