77
Views

Żabka stawia na przyszłość i już teraz planuje na wprowadzenie sklepów samoobsługowych w szpitalach, szkołach oraz fabrykach.

Żabka planuje sklepy samoobsługowe w szpitalach i szkołach
Żabka planuje sklepy samoobsługowe w szpitalach i szkołach

O tym, że Żabka inwestuje w sklepy samoobsługowe było wiadome już dawno i nawet w tamtym roku sama firma informowała o funkcjonowaniu 41 placówek tego typu. Już wtedy stała się największą w Europie siecią sklepów autonomicznych. Aktualnie dowiadujemy się, że sieć ma zamiar zagościć również w szpitalach, sklepach czy fabrykach.

Widzimy w tym projekcie ogromny potencjał. Otwiera on przed nami nowe możliwości lokalizacyjne, daje szansę na zagospodarowanie wielu nisz rynkowych, w których nikt nie działa. W tej chwili testujemy placówki funkcjonujące w zamkniętych biurach − nie mylić ze sklepem, który ma wejście na dole budynku – dyrektor ds. rozwiązań bezobsługowych, Paweł Grabowski

Jak działa taki sklep samoobsługowi sieci Żabka?

W takich sklepach zamontowany jest system, który śledzi ścieżkę klienta. Wiadomo co dany klient zabierze z półki i schowa do torby, a co z powrotem odstawi i wyjdzie.

Autoryzujemy klienta od wejścia, czy to przez kartę odbijaną od czytnika, czy aplikację, przeprowadzamy go przez całą ścieżkę zakupową. W momencie gdy klient opuszcza sklep, dostaje rachunek z informacją o automatycznie pobranej kwocie. To chwilę trwa, kilka minut, system musi rozpoznać wszystko, co się wydarzyło – Paweł Grabowski

Źródło: Money

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.