128
Views

Korzystanie ze stron z torrentami jest nie tylko nielegalne, ale również i bardzo niebezpieczne. Pliki torrent, które umieszczane są przez piratów, mogą być zainfekowane, co może wiązać się z atakiem hakerów. Na blogu NordLocker pojawiła się informacja, że hakerzy infekowali pliki w celu wykradania danych użytkowników i robienia im zdjęć.

Pobieranie plików torrent jest nielegalne i niebezpieczne

Pobierając pliki z torrentów, musimy mieć na uwadze dwie rzeczy – nielegalne pochodzenie oraz niebezpieczeństwo związane z ich pochodzeniem. Pliki tego typu nie zawsze są czyste, ponieważ hakerzy mogą wykorzystywać je do wykradania danych osób, które zdecydowały się na pobranie danego pliku torrent. Właśnie w ten sposób miliony komputerów zostało zainfekowane przez cyberprzestępców.

Przeczytaj także: Kody źródłowe next-genowych gier CD Projekt RED w sieci

Według wpisu znajdującego się na blogu NordLocker, hakerzy zupełnie przypadkowo ujawnili lokalizację bazy danych, w której to znajdują się dane. Skradzione pliki mają wagę ponad 1 TB, a w ich skład wchodzą wiadomości e-mail, dane uwierzytelniające i dokumenty.

Miliony komputerów zainfekowanych

Analitycy zajmujący się bezpieczeństwem w sieci potwierdzili, że zainfekowane zostało 3,2 miliona komputerów. Wszystkie z nich pracowały na systemie Windows. Co więcej, w ciągu dwóch lat (2018-2020) do rąk hakerów trafiło 1,2 TB plików, na które składały się pliki cookie i dane uwierzytelniające. 400 milionów z 2 miliardów plików cookie w momencie odkrycia było w dalszym ciągu aktualnych.

torrent
Złośliwe oprogramowanie umieszczane w plikach torrent zainfekowało ponad 3 mln komputerów.

To nie wszystko, ponieważ jak pokazują dane, skradziono 1,1 milina adresów mail i ponad 26 milionów danych logowania. Hakerzy mieli również dostęp do plików znajdujących się na pulpicie i w folderze pobrane. Skradziono 6 milionów plików właśnie z tych lokalizacji. Co więcej, złośliwe oprogramowanie mogło również robić zdjęcia osobom, które pobrały zainfekowane aplikacje. Oprogramowanie umieszczano w wielu grach, narzędziach do aktywacji systemu Windows oraz aplikacji Adobe Photoshop.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.