133
Views

Huawei szykuje się do prezentacji najnowszej odsłony swojego systemu operacyjnego, który zasili urządzenia mobilne chińskiego producenta. HarmonyOS 2.0 zadebiutuje już 2 czerwca!

Data debiutu HarmonyOS 2.0 już za kilka dni

O debiucie systemu operacyjnego HarmonyOS 2.0 od Huawei mówi się od jakiegoś czasu. Początkowo system miał zadebiutować wraz z premierą najnowszego flagowca producenta, Huawei P50. To jednak się nie udało, ponieważ premiera samego smartfona została mocno opóźniona brakiem potrzebnych części. Teraz jednak dostaliśmy oficjalna datę premiery nowego systemu operacyjnego.

Przeczytaj także: Koniec Huawei bliżej niż nam się wydaje?

HarmonyOS 2.0
Nowy system Huawei zadebiutuje 2 czerwca!

Według oficjalnej grafiki udostępnionej przez Huawei, nowy system HarmonyOS 2.0 zostanie pokazany już 2 czerwca. System trafi na ponad 200 milionów urządzeń, które już są aktywne. Według szacunków producenta, do końca roku aż 300 milionów urządzeń będzie działało pod przewodnictwem autorskiego systemu producenta. Liczba ta nie tyczy się jedynie smartfonów, ponieważ OS został przygotowany również na takie urządzenia jak tablety, telewizory czy nawet urządzenia noszone!

Czy doczekamy się premiery modelu P50?

Premiera zaplanowana na 2 czerwca nie będzie jedynie debiutem samego systemu HarmonyOS 2.0. Jak można zobaczyć na grafice, pod płachtą na pewno znajduje się monitor, czyli możemy doczekać się jego premiery. Na końcu nakrycia można zobaczyć element, który przypomina swoim kształtem zegarek. Poniżej niego znajduje się kolejna rzecz, w kolorze białym. Mogą to być bezprzewodowe słuchawki.

Znamy datę debiutu systemu Huawei - HarmonyOS 2.0!
W dalszym ciągu czekamy na premierę Huawei P50. Kiedy się jej doczekamy?

Co kryje się pod przykryciem? Wiemy to, że na początku czerwca swoją premierę będzie miał tablet Huawei MatePad2, pracujący na procesorze kirin 9000. Model będzie wyposażony już w preinstalowany system Harmony. Czy wtedy też doczekamy się premiery smartfona Huawei P50? Raczej nie, chociaż warto żyć nadziejami!

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.