118
Views

Battlefield 6 to jeden z największych tytułów, który ma zadebiutować w tym roku. Od kilku miesięcy po sieci krążą plotki na temat fabuły czy daty premiery nowego FPS od EA. Teraz wydawca gry potwierdził datę premiery gry i na jakie platformy trafi tytuł.

Battlefield 6 na starej i nowej generacji konsol

EA potwierdziło, że nowy Battlefield 6 trafi na wszystkie najpopularniejsze platformy. Oczywiście tytuł będzie dostępny na komputery PC oraz na najnowszą generację konsol – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Twórcy nie zapomnieli również o PS4 i Xbox One. Blake Jorgensen, szef finansowy EA, gra będzie prezentowała się świetnie na starszych konsolach i jeszcze lepiej na nowej generacji.

Andrew Wilson, który jest dyrektorem generalnym EA uspokaja również graczy, którzy nie chcą doświadczyć powtórki z rozrywki, którą zaoferował im Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Gra polskiego studia była wręcz tragicznie zoptymalizowana pod kątem starych konsol. Przez to gracze doświadczali crashowania się gry, przegrzewania się konsol czy dużej ilości błędów. Według Wilsona, gra będzie dopracowana na każdej platformie na jaką trafi.

battlefield 6
Nowy BF trafi na starą i nową generację konsol oraz na komputery PC.

Kiedy gra trafi na rynek?

Po kilku miesiącach spekulacji i plotek, EA doszło do głosu. Wydawnictwo przedstawiło okres czasu, w którym Battlefield 6 trafi do graczy. Według dyrektora generalnego EA, Blake Jorgensena, najnowsza produkcja studia DICE do graczy trafi w okresie od 1 października do 31 grudnia 2021 roku. Dokładniej daty premiery gry nie znamy.

Przeczytaj także: Wyciekła mapa do GTA 6? Jeśli tak, to szykuje się nam powrót do korzeni!

Z kolei na konkrety na temat najnowszej odsłony kultowej serii będziemy musieli jeszcze poczekać. Według informacji podanych przez Wilsona, w przyszłym miesiącu ukaże się pierwszy zwiastun zapowiadający Battlefield 6.

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.